ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Президент і глава Євроради обговорили санкції проти РФ та ситуацію на Донбасі

3 Квітня 2020
Президент і глава Євроради обговорили санкції проти РФ та ситуацію на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем

Як повідомляє Офіс Президента України, основна увага під час розмови була приділена ситуації в Україні та ЄС у зв’язку з пандемією коронавірусу. Глава держави висловив підтримку крокам, що їх вживають інституції ЄС для боротьби з поширенням пандемії у Європі та подолання негативних економічних наслідків, спричинених спалахом COVID-19.

«Бажаю вам міцного здоров’я. Україна висловлює щиру підтримку вам та членам Європейського Союзу у цей нелегкий час. Ми поділяємо біль тисяч європейців, які втратили близьких людей, та бажаємо швидкого одужання тим, хто бореться з недугою», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України відзначив важливість скоординованих зусиль для подолання пандемії, розв’язання гуманітарних питань, з якими стикаються громадяни України та ЄС, а також збереження безперешкодного руху товарів через кордони.

Відбувся обмін думками щодо подальших кроків у контексті завершення реалізації Четвертої програми макрофінансової допомоги ЄС Україні та перспектив продовження співпраці з Європейським Союзом з урахуванням кризових обставин, спричинених пандемією.

Глава Української держави поінформував Шарля Мішеля про безпекову ситуацію на Донбасі та стан реалізації домовленостей, досягнутих під час паризького саміту в «нормандському форматі». Президент Європейської ради підтвердив незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України.

Сторони погодилися з неприпустимістю штучної інструменталізації пандемії коронавірусу для політичних цілей, а також підтвердили потребу у збереженні санкцій щодо Російської Федерації до повного відновлення територіальної цілісності України у рамках міжнародно визнаних кордонів.

 

Читайте нас у Facebook
Новини