ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Посольство США спростувало російську «дезу» про наявність в Україні американських військових біолабораторій

22 Квітня 2020, 14:07

Посольство США спростувало повідомлення про буцімто наявність в Україні американських військових біолабораторій і заявило, що вони повторюють російську дезінформацію. Про це йдеться у заяві диппредставництва у Facebook.

«Посольство США хотіло б ствердити реальний стан речей щодо поширення дезінформації, яка кружляє у деяких колах України, наслідуючи російську дезінформацію щодо справжнього американсько-українського партнерства у зменшенні біологічних загроз», – зазначається в повідомленні.

Програма боротьби з біологічною загрозою Міністерства оборони США працює в Україні разом з українським урядом над забезпеченням консолідованого і захищеного зберігання збудників хвороб та загрозливих токсинів у відповідних державних установах, так щоб при цьому можна було проводити мирні дослідження та розробляти вакцини.

«Ми також працюємо з нашими українськими партнерами, щоб розвинути здатність України виявляти спалахи, спричинені небезпечними патогенами, перш ніж вони становитимуть загрозу безпеці чи стабільності. Наші спільні зусилля допомагають гарантувати, що небезпечні збудники не потраплять у чужі руки», – наголошується в заяві.

У диппредставництві відзначили, що США пишаються співпрацею з Міністерством охорони здоров’я, Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів, Національною академією аграрних наук та Міністерством оборони, щоб усім нам жилося безпечніше. І кожен може дізнатися більше про ці зусилля на веб-сайті Посольства США.

У відомстві нагадали, що Міжнародний науково-технічний центр в Україні (МНТЦ/STCU) — це міжурядова організація, створена міжнародною угодою в жовтні 1993 року. Зараз Сторонами в МНТЦ є Азербайджан, Європейський Союз, Грузія, Молдова, Україна, США та Узбекистан..

«МНТЦ покликаний сприяти глобальному миру та процвітанню шляхом спільного зменшення ризиків, пов’язаних з хімічною, біологічною, радіологічною та ядерною зброєю, шляхом підтримки цивільних науково-технічних партнерств та співпраці, що стосуються глобальних загроз безпеці та сприяють нерозповсюдженню», – зазначили у посольстві США.

Американські дипломати також додали, що більше інформації про МНТЦ та його програми й проєкти можна знайти на веб-сайті.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України