ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Посол США при ОБСЄ: «Призов українців з Криму до лав російських збройних сил – це пряме порушення міжнародного права»

24 Квітня 2020

23 квітня в режимі онлайн відбулося засідання Постійної ради ОБСЄ. Під час засідання посол США в цій організації Джеймс Гілмор нагадав: три роки тому, у 2017 році, на Донбасі від вибуху міни загинув американський медик зі Спостережної місії Джозеф Стоун, повідомляє «Голос Америки».

Його смерть привертає увагу до складнощів, з якими стикається у своїй роботі місія ОБСЄ, зауважив посол, відзначивши, що в умовах пандемії роботу місії ще більше ускладнює «необхідність провадити заходи зі стримування COVID-19, практикувати соціальне дистанціювання, необхідне для захисту спостерігачів і тих, з ким вони спілкуються».

Говорячи про ситуацію в Криму, Гілмор від імені США висловив занепокоєння планами Москви, яка, за повідомленнями, хоче призвати 3300 українців із Криму до лав російських збройних сил.

«Це збільшить загальну кількість українців із Криму, яких силоміць призвали до російських збройних сил до більше ніж 22 000, – сказав Гілмор. – Це пряме порушення міжнародного права».

Він також наголосив на занепокоєнні США неправомірним утриманням у російських в’язницях українських громадян через їхню опозицію до окупації. «Нас непокоїть доля активіста «Кримської солідарності» Яшара Муедінова, якого, за повідомленнями, утримують у каральній психіатрії з 2 квітня».

США закликали Росію припинити репресії проти кримських татар, звільнити політичних в’язнів і скасувати заборону Меджлісу.

Крим потерпає від ще однієї кризи – пандемії COVID-19. «Нас непокоїть поновлення скандально відомих своїми насильницькими діями бойовиків «Самооборони Криму» та «Казацьких братерств», які, за повідомленнями, отримали повноваження на забезпечення виконання правил карантину», – зауважив посол.

Посол наголосив: справжній масштаб поширення коронавірусу в Криму невідомий через те, що Росія вдається до залякувань і репресій проти незалежних голосів у Криму.

«Ми підтверджуємо, що Крим – неподільна частина суверенної України», – йдеться в заяві.

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України