ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Поранених вдало евакуювали вертольотом без його посадки

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Квітня 2020, 13:14

Попри карантинні заходи курсанти факультету підготовки спеціалістів десантно-штурмових військ Військової академії (м. Одеса) продовжують вдосконалювати свої практичні навички. Напередодні на полігоні навчального закладу пройшли заняття з парашутно-десантної підготовки. Про це повідомляє АрміяINFORM.

Майбутні офіцери відпрацювали у складі своїх підрозділів евакуацію поранених без посадки повітряного судна за допомогою комплекту бортового обладнання «Адаптер-М1».

Застосування цього обладнання є найбільш ефективним на місцевості, рельєф якої не дозволяє посадку вертольота під час надзвичайних ситуацій або висадки на обмеженій ділянці,  як-то дахи будівель або частково замінована територія. Цей комплекс являє собою канат із відповідними кріпленнями, за допомогою якого десантники можуть спускатися з вертольота, що знаходиться у повітрі.

Звісно, що на полі бою потреба в евакуації може виникнути будь-коли. Наприклад, під час ведення бойових дій в оточенні або далекої відстані від розташування основних сил. Найчастіше такий спосіб використовується при евакуації поранених.  Але в будь-якому випадку незмінним залишається необхідність діяти швидко та злагоджено. У Військовій академії (м. Одеса) широко застосовуються сучасні методи навчання курсантів під час відпрацювання і закріплення практичних навичок із предмета парашутно-десантної підготовки. Перед тим, як виконати практичні вправи у реальних умовах, курсанти пройшли тривалу підготовку на повітряно-десантному комплексі.

І ось момент випробування настав. Після відповідного інструктажу і визначення завдання, лунає команда керівника занять і секундомір починає відраховувати час. Курсанти біжать до місця евакуації. Кожний знає, що йому робити і в якій послідовності. Від чіткого виконання вправ спеціальної підготовки залежить життя і здоров’я всієї групи. Тому вони повинні діяти, як єдиний механізм. Найголовніше – подолати страх. Адже саме страх є причиною розгубленості, невпевненості й, як наслідок – втрати самоконтролю. Втім, побоювання виявилися зайвими. Курсанти діяли впевнено і рішуче. Відчувалося, що вони вже не один раз виконували це завдання і добре знають послідовність дій. Страхуючи один одного, спритно залізли по вільно висячому канату і швидко зайняли свої місця. Після доповіді командира про виконання завдання, вертоліт негайно покинув точку евакуації.

За словами керівника заняття, підрозділ упорався з поставленим завданням. Норматив було виконано на оцінку «відмінно». При цьому оцінювалися не лише дії всієї групи, але і кожного курсанта окремо.

Фото Денис Єщенко

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram