ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

ООН ухвалила резолюцію про забезпечення доступу до ліків проти COVID-19. Серед авторів – Україна

21 Квітня 2020

Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про забезпечення глобального доступу до медичного обладнання, ліків та вакцин для боротьби проти Covid-19, одним із головних співавторів якої стала Україна.

Загалом до резолюції, яку ініціювала Мексика, приєдналося майже 180 країн, зазначив у ексклюзивному коментарі Укрінформу Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

– Мексика продемонструвала добрий приклад конструктивного й неполітизованого підходу для посилення взаємодії міжнародної спільноти на тлі глобальної біди, − підкреслив дипломат.

Кислиця нагадав, що окремі країни, зокрема Російська Федерація, пропонували власні проєкти резолюцій, які під приводом спільної боротьби з Covid-19 містили заклики скасувати міжнародні санкції.

– Наша позиція чітка: на послідовну підтримку ООН можуть заслуговувати лише ті документи, які матимуть практичне значення у війні проти пандемії, − зазначив представник України.

Нова резолюція, зокрема, заохочує держави активніше фінансувати розробки вакцин та ліків, використовувати цифрові технології, посилювати міжнародну наукову взаємодію та координацію в боротьбі з Covid-19.

Крім того, документ закликає на рівні кожної країни запобігати спекуляції та необґрунтованим накопиченням, які можуть перешкоджати доступу до ефективних лікарських засобів та медобладнання.

– Пустими гаслами вірусів не здолати. ООН не має розпорошувати свої зусилля на політичний спам, зліплений деякими країнами нашвидкуруч. Ми маємо консолідуватися навколо того, що нас об’єднує, а не роз’єднує, − наголосив постійний представник України при ООН.

 

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України