ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Над удосконаленням законодавства у сфері захисту ветеранів працюватимуть Мінветеранів з профільним комітетом ВР

Прочитаєте за: 2 хв. 29 Квітня 2020, 11:05

Міністр у справах ветеранів Сергій Бессараб провів зустріч з головою Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ВРУ Галиною Третьяковою та головою підкомітету з питань захисту прав ветеранів Анатолієм Остапенком, повідомляє пресслужба Мінветеранів.

Сторони домовилися продовжити співпрацю робочих груп, до складу яких входять фахівці міністерства і профільного комітету, і спільно працювати над створенням законопроєкту «Про статус ветерана та членів сімей загиблих (померлих) захисників України та ветеранів». Цей закон має унормувати поняття «ветеран» та визначити його статус і категорії.

За словами міністра, питання з визначенням статусу ветеранів дуже важливе й невідкладне. Від нього залежить побудова механізму надання соціальної підтримки ветеранам і родинам загиблих воїнів.

Зі свого боку голова комітету Галина Третьякова повідомила, що сьогодні в процесі написання декілька законопроєктів щодо надання статусу ветеранам, які мають бути опрацьовані парламентсько-міністерською комісією й виведені в один якісний закон.

Наразі в Україні діє ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантій їхнього соціального захисту», згідно з яким ветеранами війни є особи, які брали участь у захисті Батьківщині чи в бойових діях на території інших держав. Водночас у тому ж законі є низка категорій ветеранів: учасники бойових дій, учасники війни, інваліди війни, члени сімей загиблих (померлих), ветерани військової служби, постраждалі під час Революції Гідності, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Також під час зустрічі домовилися об’єднати зусилля Комітету з новоствореною Робочою групою при Мінветеранів щодо запровадження пільгового ввезення транспортних засобів на митну територію України для ветеранів війни та почати напрацьовувати майбутній законопроєкт щодо пільгового розмитнення автомобілів для ветеранів.

Окремо обговорили необхідність проведення аудиту всіх нині чинних послуг для ветеранів, які в окремих випадках існують лише на папері.

Крім того, фахівці Мінветеранів будуть залучені до роботи над законопроєктом «Про деякі питання впровадження в Україні міжнародної кваліфікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я та Міжнародної кваліфікації функціонування обмеження життєдіяльності та здоров’я дітей і підлітків», яким передбачено ліквідацію в Україні медико-соціальної експертної комісії та впровадження нового мультидисциплінарного підходу з надання реабілітаційних послуг.

Мова йде про впровадження такої системи, яка супроводжуватиме особу, що отримала інвалідність від етапу надання статусу до повної реабілітації та адаптації в суспільстві.

Читайте нас в Telegram