ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

На ватажків так званої ЛНР відкрито справу за приховування фактів захворювання на COVID-19 – СБУ

5 Квітня 2020

За матеріалами СБУ прокуратури Донецької та Луганської областей зареєстрували провадження щодо приховування ватажками так званої ЛНР фактів захворювання на COVID-19 на тимчасово окупованій території. Їхні дії кваліфіковані як порушення законів та звичаїв війни. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Так, оперативники спецслужби встановили, що представники окупаційної влади віддають злочинні накази з метою замовчування і спотворення інформації щодо поширення коронавірусу серед жителів тимчасово окупованої території Луганської області.

Через засоби масової інформації місцеве населення намагаються переконати в тому, що на тимчасово окупованій «ЛНР» території осіб із симптомами коронавірусу не виявлено. Також приховують кількість хворих з температурою в інфекційних відділеннях лікарень.

Водночас наголошується, що жителі окупованої Луганщини повідомляють про збільшення кількості померлих з діагнозами гострого респіраторного захворювання і повну відсутність захисних масок та противірусних ліків в аптеках.

За інформацією СБУ, у Луганську і Кадіївці вже померло 13 осіб з ознаками захворювання на COVID-19, але місцеве населення не має достовірної інформації про ситуацію в регіоні і наражає себе на небезпеку.

«За оперативними даними, хворих на «ГРВІ» на тимчасово окупованій території налічується близько 10 тис. осіб. Більшість із них не отримують належної медичної допомоги та перебувають вдома через нестачу ліжко-місць у медичних закладах. Водночас окупаційні адміністрації РФ у Донецькій і Луганській областях спрямовують усі сили на забезпечення нерозповсюдження хвороби серед військового контингенту, що перебуває під керуванням командування країни-окупанта», – наголошується в повідомленні.

Умисні дії представників окупаційної влади органи прокуратури кваліфікують за ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.

 

Читайте нас в Telegram
Новини, Новини світу та України