ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Мін’юст та Офіс Генпрокурора посилюють співробітництво у справах ЄСПЛ щодо порушень РФ під час збройних конфліктів

9 Квітня 2020

Заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов і заступник Міністра юстиції – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Іван Ліщина підписали Меморандум про співробітництво між органами.

Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора України.

За словами Гюндуза Мамедова, Меморандум – новий етап у співпраці на вищому рівні для координації роботи щодо притягнення Російської Федерації до міжнародно-правової відповідальності за порушення прав людини та норм міжнародного гуманітарного права внаслідок збройної агресії.

Основний акцент в активізації спільної роботи буде зроблено на формуванні доказової бази та наданні інформаційно-правової підтримки у ході представництва інтересів України у міжнародних судових органах, зокрема ЄСПЛ.

«Офіс Генерального прокурора веде активну роботу на напрямі кримінального переслідування представників держави-агресора за порушення норм міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих територіях Донбасу та Криму. Вже пів року в Офісі працює Департамент щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, який координує роботу правоохоронних органів з розслідування такої категорії злочинів, співпрацює з Міжнародним кримінальним судом і надає факти контролю РФ як над територією, так і над незаконними збройними формуваннями та окупаційними адміністраціями, що там діють. Тільки за час роботи Департаменту направлено два масштабні інформаційні повідомлення щодо злочинів РФ», – зазначив Гюндуз Мамедов.

Іван Ліщина зі свого боку відзначив, що запроваджені ініціативи дають цій співпраці змогу перейти на якісно новий рівень.

Читайте нас у Facebook
Новини світу та України