ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Майже 1500 вибухонебезпечних предметів виявили неурядові оператори на Донбасі

Прочитаєте за: 2 хв. 22 Квітня 2020, 20:05

Про це кореспонденту АрміяInform повідомили у відділі протимінної діяльності Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України.

– З 2016 року Міністерство оборони для пришвидшення виконання заходів з розмінування почало залучати міжнародні неурядові організації – HALO Trast, Данську групу з розмінування, Швейцарський фонд протимінної діяльності. Крім того, з 2019 року до виконання заходів протимінної діяльності долучилися наші національні неурядові оператори DEMINING SOLUTIONS та «ДЕМАЙНІНГ ТІМ ФРОМ  ЮКРЕЙН». Вони  здійснюють свою діяльність виключно за рахунок фінансування донорів. Від зазначених організацій сьогодні залучено 41 групу розмінування загальною кількістю понад 500 осіб. З 2016 року вони ідентифікували 250 підозрілих та небезпечних ділянок загальною площею майже 2000 гектарів, очистили близько 500 гектарів та виявили майже 1500  вибухонебезпечних предметів, –– зазначили у відомстві.

У відділі протимінної діяльності додали, що на очищених територіях зовнішній контроль якості здійснює 143-й центр розмінування.

– На сьогодні виконане повне розмінування 36 ділянок загальною площею більше ніж 255 гектарів. Інспектування цих територій здійснено для підтвердження їхньої відповідності нормам національного стандарту протимінної діяльності. Після чого ці ділянки були передані місцевим органам самоврядування, – підкреслили у відділі протимінної діяльності Управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України.

Нагадаємо, що починаючи з 2014 року, в рамках виконання плану та під час реагування на звернення громадян і місцевих органів влади, групи розмінування й піротехнічні підрозділи знешкодили близько 462 тисяч вибухонебезпечних предметів, очистили понад 35 тисяч гектарів території, зокрема 1700 км доріг, 938 км залізничних колій, перевірили до 1400 об’єктів (вказана загальна кількість знищених вибухонебезпечних предметів і очищених територій – результат роботи всіх національних операторів, зокрема ЗСУ, ДСНС і ДССТ).

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook