ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кабмін опублікував постанову про зміни до карантинних обмежень

9 Квітня 2020
Кабмін опублікував постанову про зміни до карантинних обмежень

Уряд опублікував постанову про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів від 11 березня № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Про це йдеться на Урядовому порталі.

У постанові серед іншого зазначається, що «особи, які здійснюють перетин державного кордону (крім осіб, які є працівниками дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їхніх сімей, водіїв та членів екіпажу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів повітряних і морських, річкових суден, членів поїзних і локомотивних бригад, якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті із хворою на COVID-19 особою)» підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів). Також постановою визначений порядок обов’язкової госпіталізації таких осіб до обсерваторів (ізоляторів).

Водночас місцеві органи влади мають право здійснювати видатки на проживання осіб у обсерваторах коштом місцевих бюджетів (зокрема резервного фонду цих бюджетів).

У постанові доповнено перелік об’єктів, яким дозволено працювати на час карантину: це об’єкти поштової та кур’єрської діяльності; будівельних робіт; заклади торгівлі будівельними матеріалами; хімчистки.

Крім того, у постанові визначено, що не потребують самоізоляції люди старші 60 років, якщо вони є: держслужбовцями, депутатами всіх рівнів, міськими головами, суддями та іншими особами, на яких поширюється дія закону «Про запобігання корупції»; військовослужбовцями та працівниками ЗСУ, інших законних військових формувань та правоохоронних органів; особи, які здійснюють заходи щодо запобігання поширенню COVID-19.

Також не потребують самоізоляції особи старше 60 років, які забезпечують діяльність підприємств у сферах: енергетики, хімічної промисловості, транспорту, інформаційно-комунікаційних технологій, електронних комунікацій, у банківському та фінансовому секторах, оборонної промисловості.

Крім того, не потребують самоізоляції особи старше 60 років, які надають послуги у сферах життєзабезпечення населення та у сферах виробництва продуктів харчування, сільського господарства, охорони здоров’я.

Не потребують самоізоляції і літні люди, які є працівниками рятувальних, комунальних, аварійних служб та служб екстреної допомоги населенню, стратегічних підприємств та об’єктів потенційно небезпечних технологій і виробництв.

Як повідомляла АрміяInform, Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що Кабмін вніс зміни до постанови про запобігання поширенню COVID-19 та опублікував інфографіку з вищеописаними нормами.

 

Читайте нас в Telegram
Актуально, Новини, Новини світу та України