ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Індекс свободи преси: Україна піднялася на шість позицій

22 Квітня 2020, 11:28

Міжнародна правозахисна організація «Репортери без кордонів» оприлюднила  новий щорічний індекс свободи ЗМІ, в якому Україна посідає 96 місце. Роком раніше наша країна була на 102 місці. Таким чином Україна піднялася на 6 позицій, якщо порівнювати з показниками попереднього рейтингу.

Індекс свободи преси містить інформацію про 180 країн світу. Згідно з рейтингом, свобода засобів масової інформації найкраще забезпечена в скандинавських країнах, адже саме ці країни очолюють список – Норвегія, Фінляндія, Данія та Швеція відповідно. До чільної десятки також увійшли Нідерланди, Ямайка, Коста-Рика, Швейцарія, Нова Зеландія та Португалія. США посідає в цьому списку 45 позицію.

Серед колишніх радянських республік, згідно з даними організації «Репортери без кордонів»,  найкраще свобода преси забезпечена в Прибалтійських країнах – Естонія – 14 позиція, Латвія – 22, Литва – 28. Грузія в цьому рейтингу посідає 60 місце, відразу за нею – Вірменія – 61 позиція. Киргизія – 82-га, Молдова – 91-ша.  Як і торік, Росія залишилася на 149 позиції, а Білорусь на 153. Узбекистан, у порівнянні з минулим роком, піднявся на чотири пункти і посідає 156 місце, за ним розташувався Казахстан – 157 позиція. Таджикистан – 161-й, Азербайджан – 168-й і на передостанньому місці світового рейтингу свободи ЗМІ – Туркменістан – 179 позиція.

Найгірше справи зі свободою преси –  в Північній Кореї (саме ця країна посідає останню – 180 позицію). До п’ятірки країн, що замикають рейтинг свободи ЗМІ, разом із Північною Кореєю та Туркменістаном увійшли Еритрея, Китай та Джибуті.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини світу та України