ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Голова МЗС України: Крим перетворили на «чорну діру» в питаннях дотримання прав людини

22 Квітня 2020

Посольство України в США опублікувало коментар голови МЗС України Дмитра Кулеби в американському журналі Foreign Affairs у відповідь на матеріал цього ж видання про «щасливе» життя в анексованому Криму – «До Росії з любов’ю». Український міністр наполягає на тому, що анексований півострів залишається «чорною дірою» в питаннях дотримання прав людини. На його думку, сумнівно «вимірювати передбачуване щастя одних, коли інших у Криму викрадають, саджають у тюрми або вбивають», повідомляє Радіо Свобода.

Кулеба розповідає американській аудиторії, чому нині в Криму немає й не може бути об’єктивних і незаангажованих соціологічних досліджень громадської думки.

«Є кілька фундаментальних проблем з вимірюванням громадської думки під час незаконної окупації. У Криму немає вільного середовища, в якому можна висловлювати політичні погляди, особливо якщо ці погляди суперечать позиції Кремля», – зазначає міністр.

Він посилається на російську телепропаганду та відсутність альтернативних джерел інформації на півострові протягом шести останніх років. Водночас міністр нагадав про переслідування кримських татар, проукраїнських активістів, згадав вбивство Решата Аметова та ув’язнення режисера Олега Сенцова.

«Окупаційна влада перетворила Крим на «чорну діру» в питаннях дотримання прав людини, що неодноразово було підтверджено резолюціями Генасамблеї ООН з 2016 до 2019 років», – підкреслив міністр.

Кулеба рекомендує ставитися зі скептицизмом до будь-яких спроб відтворити «свіжий погляд» на ситуацію в Криму після 2014 року.

«Якщо допустити такого роду ревізіонізм, то Україна втратить шанс відновити свою територіальну цілісність, а міжнародне співтовариство в цілому втратить шанс домогтися справедливості й поваги міжнародного права та прав людини», – вважає Кулеба.

Читайте нас в Telegram
Мітки:
Новини світу та України