ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Генерал-полковника ФСБ пов’язують з військовою підтримкою сепаратистів на Донбасі

29 Квітня 2020, 12:24

Перший заступник керівника прикордонної служби ФСБ Росії генерал-полковник Андрій Бурлака міг керувати діями сепаратистів і російських військових на сході України. Таке твердження міститься у розслідуваннях Російської служби Бі-Бі-Сі, дослідницької групи Bellingcat та російського видання The Insider, повідомляє «Голос Америки».

У матеріалах, опублікованих слідчими Об’єднаної слідчої групи у справі про катастрофу пасажирського «Боїнга» над Донбасом у 2014 році, представники самопроголошеної «Донецької народної республіки» говорили між собою, що командиром усієї операції, яку проводили на сході України російські військові, був якийсь Володимир Іванович.

У нього запитували військову підтримку та зброю. Колишній командувач військами сепаратистів Ігор Стрєлков згадував, що підкорявся його наказам. Журналістам незалежно одне від одного вдалося довести, що під цим псевдонімом з великою часткою ймовірності переховувався Бурлака.

Для цього журналісти Бі-Бі-Сі вивчили переміщення Бурлаки по Росії за допомогою державних баз даних і з’ясували, що він регулярно літав до кордону Росії з контрольованої сепаратистами території України – і час цих перельотів збігається з інформацією, отриманою з перехоплених розмов сепаратистів. Як розповіло Бі-Бі-Сі джерело, яке має доступ до персональних баз даних, усі дані про перельоти генерала за 2014 рік були видалені з бази, і інформація про його переміщення залишилася лише в архівній копії.

Одне джерело, яке назвало Бі-Бі-Сі ймовірне ім’я «Володимира Івановича», уточнило, що після завершення активної фази конфлікту на сході України у 2014-2015 роках генерал Бурлака отримав підвищення, а також вищу державну нагороду – звання героя Росії.

Фоноскопічна експертиза (звіряння голосу), зроблена за запитом Бі-Бі-Сі, показала як подібності, так і деякі відмінності в голосі генерала Бурлаки та «Володимира Івановича», чиї переговори були перехоплені Службою безпеки України. Аналогічна експертиза, зроблена за запитом The Insider, показала, що голос належить одній людині.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини світу та України