ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Генерал-полковника ФСБ пов’язують з військовою підтримкою сепаратистів на Донбасі

29 Квітня 2020

Перший заступник керівника прикордонної служби ФСБ Росії генерал-полковник Андрій Бурлака міг керувати діями сепаратистів і російських військових на сході України. Таке твердження міститься у розслідуваннях Російської служби Бі-Бі-Сі, дослідницької групи Bellingcat та російського видання The Insider, повідомляє «Голос Америки».

У матеріалах, опублікованих слідчими Об’єднаної слідчої групи у справі про катастрофу пасажирського «Боїнга» над Донбасом у 2014 році, представники самопроголошеної «Донецької народної республіки» говорили між собою, що командиром усієї операції, яку проводили на сході України російські військові, був якийсь Володимир Іванович.

У нього запитували військову підтримку та зброю. Колишній командувач військами сепаратистів Ігор Стрєлков згадував, що підкорявся його наказам. Журналістам незалежно одне від одного вдалося довести, що під цим псевдонімом з великою часткою ймовірності переховувався Бурлака.

Для цього журналісти Бі-Бі-Сі вивчили переміщення Бурлаки по Росії за допомогою державних баз даних і з’ясували, що він регулярно літав до кордону Росії з контрольованої сепаратистами території України – і час цих перельотів збігається з інформацією, отриманою з перехоплених розмов сепаратистів. Як розповіло Бі-Бі-Сі джерело, яке має доступ до персональних баз даних, усі дані про перельоти генерала за 2014 рік були видалені з бази, і інформація про його переміщення залишилася лише в архівній копії.

Одне джерело, яке назвало Бі-Бі-Сі ймовірне ім’я «Володимира Івановича», уточнило, що після завершення активної фази конфлікту на сході України у 2014-2015 роках генерал Бурлака отримав підвищення, а також вищу державну нагороду – звання героя Росії.

Фоноскопічна експертиза (звіряння голосу), зроблена за запитом Бі-Бі-Сі, показала як подібності, так і деякі відмінності в голосі генерала Бурлаки та «Володимира Івановича», чиї переговори були перехоплені Службою безпеки України. Аналогічна експертиза, зроблена за запитом The Insider, показала, що голос належить одній людині.

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України