ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Духовні джерела могутності флоту

29 Квітня 2020
Духовні джерела могутності флоту

Військово-морський прапор завжди був честю, доблестю і ототожненням рідної домівки і держави. Тому за жодних обставин не мав бути опущеним перед противником. Командири кораблів, що віддали наказ опустити бойовий військово-морський прапор перед ворогом і здали йому свої кораблі, незалежно від мотивів (збереження людських життів чи матеріальної частини), були знеславлені довічною ганьбою. Про це повідомляє АрміяInform.

Військово-морські регалії (символи, прапори й інше) – це духовне джерело могутності флоту, і українська морська сила в цьому питанні не є винятком. Що ж являють собою флотські прапори і в чому їх особливість?

Військово-морський прапор – головний символ військового флоту країни. Він визначає належність корабля до держави та її збройних сил, служить бойовим прапором корабля. Кораблі військово-морських сил будь-якої країни, на відміну від військових частин інших видів збройних сил, мають ту особливість, що володіють правом екстериторіальності, тому свій військово-морський прапор не спускають навіть у портах інших країн. Тобто, у чиїх би водах кораблі не перебували, вони є територією виключно своєї країни, належність до якої визначає їхній військово-морський прапор. І це право кораблі зобов’язані відстоювати навіть силою зброї.

Гюйс – символ військово-морських сил, другий за значенням після Військово-морського прапора. Визначає ранг корабля. Піднімається на гюйсштоках (на носу) кораблів 1-го і 2-го рангів під час їх стоянки на якорі, швартовах чи на бочці, а також над фортецями або укріпленими районами. Тому його ще називають «фортечним прапором». У нашій країні гюйс використовують виключно у Військово-Морських Силах Збройних Сил України.

Вимпел – вузьке довге полотнище, яке піднімається на стеньзі чи грот-стеньзі кораблів постійної бойової готовності. Нагадує довгу стрічку з роздвоєнням на кінці. В Україні ще має назву «майорець». Історія його виникнення сягає давнини. Спершу вимпел, закріплений на вершині щогли, застосовували для визначення напряму і сили вітру. У вітрильному флоті був знаком, за яким відрізняли військове судно від цивільного. Спускається зі щогли після виведення корабля з кампанії.

Брейд-вимпел – короткий вимпел, який виконує функцію посадового прапора, як правило, командира дивізіону кораблів. У козацькому флоті подібної форми корогва визначала місце в поході командира групи суден (полковника, військового старшини куреня чи полку).

Отже, система прапорів на військових кораблях і суднах містить у собі великий обсяг інформації та уособлює історію флоту і його традиції.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: , ,
Публікації