ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Цифровізація державних послуг зменшить корупційні ризики та полегшить життя під час карантину – Денис Шмигаль

22 Квітня 2020
Цифровізація державних послуг зменшить корупційні ризики та полегшить життя під час карантину – Денис Шмигаль

«Переведення державних сервісів в онлайн – це найбільш ефективний інструмент у надскладних умовах сьогодення, – заявив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час онлайн-брифінгу щодо впровадження цифрового ID-паспорта та біометричного закордонного паспорта громадянина у мобільному застосунку «Дія» за участю Президента України Володимира Зеленського, віцепрем’єр-міністра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та інших високопосадовців», – повідомляє Урядовий портал.

Під час презентації глава держави наголосив, що сьогодні українці мають можливість використовувати паспорт у смартфоні в багатьох життєвих ситуаціях.

– Я щиро вірю, що після завершення карантину цифровий паспорт стане невід’ємною частиною життя для 19,5 млн громадян України, які сьогодні мають ID-карту чи біометричний паспорт громадянина, – зазначив Президент України та дав доручення перевести всі державні послуги в онлайн.

Зі свого боку Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив на тому, що вже доступні перші соціально важливі онлайн-послуги для громадян та низка пріоритетних послуг для бізнесу.

– За допомогою порталу можна розпочати бізнес, оформити низку ліцензій, дозволів чи отримати витяги з реєстрів. Загалом на порталі наразі реалізовано 27 публічних послуг онлайн, – зазначив очільник уряду та додав, що впродовж цього року в онлайн буде переведено 50 пріоритетних послуг, що відповідають 80% усіх звернень громадян, а за найближчі три роки – 100 державних послуг.

Також він повідомив, що для того, аби українці могли повноцінно користуватися перевагами державних послуг онлайн, які особливо затребувані в умовах карантину, запроваджено 7 онлайн-курсів, зокрема «Цифрові навички для вчителів», «Цифрова грамотність державних службовців», «Оплата комуналки онлайн».

– У нас є чітке розуміння: якщо ми хочемо подолати корупцію – нам потрібно створити такі умови, щоб вона стала просто неможливою. Тому в плані уряду чітко зазначено, що до 2024 року ми повинні забезпечити громадян можливістю 100% державних послуг та сервісів отримувати онлайн, – зазначив Денис Шмигаль.

Читайте нас у Facebook
Новини