ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Це втішний крок» – Євросоюз про обмін полоненими

17 Квітня 2020, 10:26

У Європейському союзі вітають успішний обмін між Україною та підконтрольними Росії незаконними збройними формуваннями й закликають до повного виконання Мінських домовленостей. Про це йдеться у заяві Європейської служби зовнішніх дій Євросоюзу.

«Це втішний крок на шляху виконання одного із заходів, узгодженого під час паризької зустрічі в «нормандському форматі» 9 грудня 2019 року.

Євросоюз очікує, що всі сторони продовжать роботу з виконання Мінських домовленостей, а також спираючись на рекомендації, узгоджені на «нормандському саміті», – йдеться у заяві.

Крім того, в Євросоюзі запевнили у підтримці в  роботі «нормандського формату», Організації з безпеки і співпраці в Європі та Тристоронньої контактної групи.

«Повне виконання Мінських угод є єдиним способом досягнення стійкого і мирного врегулювання конфлікту на сході України. Постійне припинення вогню – також у відповідь на глобальний заклик Генерального секретаря ООН Гутерріша – зміцнить довіру і полегшить важку гуманітарну ситуацію»,  впевнені в Брюсселі.

Також в ЄС закликали Росію та бойовиків припинити перешкоджанню діяльності представників міжнародних організацій.

«Росія та підтримувані нею збройні формування повинні також забезпечити свободу пересування через лінію зіткнення Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ і гуманітарних організацій, а також доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх, хто залишився під вартою»,  додали в службі.

При цьому  у заяві також констатували, що Євросоюз «залишається незмінним у своїй твердій підтримці незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України».

Стежте за нами в Instagram
До Дня всіх закоханих — розкажи історію кохання на передовій Новини світу та України