ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чим більше Росія захищає гуманітарний конвой в Італії, тим глибше грузне в багнюці власної брехні

26 Квітня 2020, 11:51
Чим більше Росія захищає гуманітарний конвой в Італії, тим глибше грузне в багнюці власної брехні

Марш колони Камазів із написами «З Росії з любов’ю» через пів Апеннінського півострова, російський гімн на вулицях італійських міст, заміна італійцями прапорів ЄС на російські – усе це поширюється кремлівською пропагандою як прояв турботи РФ про країну, що потерпає від коронавірусу та взаємної «величезної вдячності» з боку італійців. Усі ці відео отримують божевільну розкрутку по показах, лайках і коментарях, зрозуміло, що в більшості з російського сегменту інтернету. Годі казати, не дарма до складу російської «команди порятунку» Італії, яка за чисельністю аж ніяк не змогла б кардинально переламати епідеміологічну ситуацію в цій країні, входять не стільки медики, скільки військові журналісти, візажисти, фахівці зі сценічного освітлення і абсолютно не пов’язані з медициною особи, причому деякі з них мають безпосереднє відношення до розвідки та Сил спеціальних операцій.

Однак російські пропагандисти не втомлюються як мантру повторювати тезу про смерть європейської солідарності. Попри те, що в Італії працювали німці, французи, кубинці… Нещодавно з відрядження з Апеннінського півострова повернулась команда епідеміологів із України. На фоні російського інформаційного апофеозу навіть президент Франції Еммануель Макрон закликав «не п’яніти» від допомоги Москви, а також пам’ятати про ту допомогу, яку Італії надавали інші країни (цю заяву політика поширив канал France 24).

Водночас чим гучніше чути голос Москви про російський гумконвой в Італії, тим більш активніші й фактчекери. Як повідомляла АрміяInform, італійська газета La Stampa дала красномовну оцінку акції «З Росії з любов’ю»: «80% надісланого абсолютно не потрібно або ж мало потрібно для Італії. Словом, це не більше, ніж привід». Днями соціальні мережі сколихнула ще одна новина: за всі 15 авіарейсів російської гумконвою заплатив… уряд Італії. Місцеві блогери хапаються за голову: «ми ще й заплатили за те, чого не потребували…» Газета The Telegraph також ніяковіє: «італійцям не потрібні додаткові хімічні, біологічні і радіологічні ресурси». «Один із провідних британських експертів із хімічної і біологічної війни заявив, що цілком ймовірно, що контингент включає офіцерів військової розвідки і вони використовують розгортання в Італії як можливість збирати відомості про все − від італійських військових частин до транспортних систем», − стверджує The Telegraph. «У росіян несподівано сталися всі Різдвяні свята відразу. Було б наївно думати, що вони не збирають розвіддані. Для них це − відкрита мета, − резюмує де Бреттон-Гордон.

Чисельні звернення журналістів щодо складу російської місії та чим вона займається, що залишаються без відповіді влади, покликали міністра закордонних справ Італії Луїджі Ді Майо дати публічну обіцянку про те, що він особисто проведе розслідування, щоб точно зрозуміти склад російського контингенту військових лікарів і персоналу, які прибули до Італії. І справді, в останні дні виявилися деякі розбіжності в цифрах. Російський посол у Римі Сергій Разов в офіційному інтерв’ю AGI говорив про 122 російські військові лікарі і 600 апаратів штучної вентиляції легень. Спільна ж нота міністерств оборони і закордонних справ Італії містить дані про 104 російські фахівці й 150 апаратів. Із них 104 є працівниками охорони здоров’я, 51 – допоміжним персоналом, а роль інших, 21 особи, точно не з’ясована. Щодо апаратів штучної вентиляції легень, то міністр Ді Майо заявив, що вантаж із Росії з додатковими обладнанням лише очікується в найближчі тижні…

Тим часом російський агітпром сфокусував зусилля на газеті La Stampa, яка наважилась критикувати російський гумконвой. Мовляв, вона говорить від імені всіх русофобів. Офіційна версія Російської Федерації наступна: «Москва на прохання уряду Італії направила в Італію 15 транспортних літаків із медикаментами, медичним устаткуванням і лікарями. Це допомогло Ломбардії зупинити неконтрольоване поширення коронавірусу. Поведінка газети La Stampa є хижацькою, особливо коли наклеп публікується за вказівкою русофобів «з-за океану», які платять за це. Крім того, в нинішній інформаційній війні використовуються люди з антиросійськими поглядами, які вже «довели свою цінність».

Чергову хвилю російської дезінформації повністю спростували фактчекери East Stratcom. За їхньою оцінкою, ця історія розвиває повторюваний прокремлівський наратив, за яким будь-яка критика зовнішньополітичних рішень Москви є ознакою західної русофобії. Насправді газета La Stampa оприлюднила заклопотаність деяких італійських військових і безпекових експертів щодо операції Росії в Італії, що може бути використана для цілей розвідки. Натяк на «русофобів із-за океану» має на увазі, що редакційна політика La Stampa знаходиться під впливом Вашингтона, однак власники газети – італійці, не американці, як вчергове злукавив російський агітпром.

Ще менш правдоподібна думка про те, що La Stampa координувала свої репортажі з мережею «українських русофобів», яка, як виявилося, складається всього з… однієї людини. Стаття «Обозреватель», цитована російськими пропагандистами як «ще один доказ» такої координації, це − коротке інтерв’ю з італійкою українського походження, яка запустила петицію на платформі Change.org (до речі, вона вже набрала десятки тисяч підписів) із вимогою, щоб італійський уряд відповів на питання, поставлені газетою La Stampa. Змова «українських русофобів», на яку прозоро натякають прокремлівські ЗМІ, розбивається об просте питання: як петиція, запущена в квітні, могла заднім числом маніпулювати новинними повідомленнями, опублікованими в березні? Чим більше Росія захищає гуманітарний конвой в Італії, тим глибше грузне в багнюці власної брехні.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Публікації