ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Чи готові мобільні госпіталі в районі ООС до нових викликів − можливого поширення COVID-19

Прочитаєте за: 3 хв. 21 Квітня 2020, 12:15

Допоки по всій країні більшість українців на карантині, армія, яка стримує ворога, піти на «відпочинок» не може. Щохвилини українські воїни − у повній бойовій готовності. Тримають оборону по всій лінії фронту. Про це повідомляє АрміяInform.

Аби уберегти наших армійців від зараження на COVID-19 на передньому краї діє суворий протиепідемічний режим: маски, дезінфікатори, санітарна обробка приміщень, додатково обладнані місця для миття рук, обмеження контакту з цивільним населенням. У разі потреби військові шпиталі готові надати кваліфіковану медичну допомогу.

Військовий мобільний госпіталь у Маріуполі фактично працює цілодобово. За шість років війни тут врятували сотні поранених. А нині військові медики мають бути готовими ще й для боротьби з новою загрозою − інфекцією COVID-19. Кореспондент АрміяInform дізнавалася про те, як тут підготувалися до можливого поширення коронавірусу.

− В умовах карантину в нас діє посилений режим роботи та є певні обмеження прийому хворих. Тобто приймаються лише військовослужбовці з невідкладними станами, захворюваннями, які супроводжуються гострими болями та підвищенням температури. Огляд останніх здійснюється в окремому приміщенні. Цивільних відвідувачів наразі не приймаємо, з причини обмеження контакту військовослужбовців із зовнішнім середовищем. Адже  маємо пам’ятати про одне з головних завдань нашого госпіталю − порятунок поранених, − розповідає старший ординатор Михайло Денисюк.

На контрольно-пропускному пункті госпіталю всі проходять температурний контроль. Якщо температура тіла в когось виявиться більшою від норми, його оглядатимуть у спеціальному відділенні та у разі потреби ізолюють. Далі − тестування на наявність коронавірусу. Швидкі тести на виявлення COVID-19 наразі в госпіталі є.

− Також у нас функціонує спеціальне приміщення з бокс-ізоляторами для хворих на ГРЗ, які прибули з населених пунктів, де офіційно зареєстровані випадки захворювання на COVID-19, − розповів начальник госпітального відділення Андрій Найман.

Наразі в боксі вже був один такий пацієнт. Щодня в нього проводилася дезінфекція приміщення та обробка усіх поверхонь − навіть стелі та стін. А перед тим як зайти до боксу, щоб оглянути пацієнта, виміряти температуру, подати йому їжу, медичний персонал екіпірувався у спеціальний захисний костюм. Після використання кожен такий костюм замочувався у дезінфікуючому розчині та утилізовувався. Коронавірус у цього пацієнта не підтвердився, тож його перемістили до іншого відділення.

У повній готовності приймати важких хворих і реанімаційне відділення шпиталю.

− У нас є прилади для штучної вентиляції легень,  кисневі концентратори для екстрених виїздів до хворих, апарати спостереження станів пацієнтів, кардіоприлади тощо. Отже, ми готові надати належну допомогу нашим військовим, − розповідає начальник реанімації Юлія Юханова.

Словом,  шпиталь активно готується до можливого поширення коронавірусу. Уже нині розгортає місця для прийому пацієнтів на обсервацію та лікування.

− Наразі в нашому госпіталі розгорнуто тридцять ліжок із боксами для ізоляції хворих на ГРЗ та підготоване обсерваційне відділення на 70 ліжок. У разі потреби ми готові розгорнути ще 150 ліжок для обсервації пацієнтів. Але ми сподіваємося, що профілактичні заходи у війську не дадуть можливості поширитися вірусу, − розповів начальник 61-го мобільного госпіталю полковник Олександр Перестюк.

Від початку російсько-української війни 61-й військовий госпіталь у Маріуполі чотири рази змінював  свою прописку – коли переїхав до приміщення лікарні швидкої медичної допомоги, в якій перебуває і нині, − приймати хворих доводилося у польовому наметі та у спеціальному мобільному авто. Нині в шпиталі обладнали операційну, реанімаційне відділення, протишоковий кабінет, процедурну й інші відділення. Медиків госпіталю постійно підсилюють провідні фахівці з військового шпиталю Південного регіону.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook