ТЕМИ
#ТЕРОБОРОНА #СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Для України ключова стратегічна мета в справі збитого літака, це справедливість − Кулеба

Прочитаєте за: 2 хв. 28 Квітня 2020, 12:55 1

Україна вважає стратегічною метою в справі про збитий поблизу Тегерана літак МАУ відновлення справедливості й буде обстоювати свої високі стартові позиції щодо покарання винних і виплат усіх компенсацій.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу 28 квітня.

– Оскільки переговорний процес у справі про збитий літак МАУ триває, я, звісно, не можу поділитися усіма деталями. Але запевняю вас, що для України ключова стратегічна мета – це справедливість, а справедливість буде відновлена в двох елементах: перше − у встановленні абсолютно всіх обставин того, що відбулося, і, відповідно, притягнення до юридичної відповідальності винних у тому, що сталося, а друге – це виплата усіх компенсацій для всіх близьких жертв цієї страшної трагедії. Ми будемо працювати з Іраном по максимуму. Звісно, що наші запити, наша стартова позиція дуже висока, і ми будемо її підтримувати, − заявив Дмитро Кулеба.

Коментуючи повідомлення про спробу іранської сторони визнати причиною катастрофи літака МАУ 8 січня 2020 року неподалік Тегерана людську помилку, дипломат зауважив, що «не було спроби Ірану – була спроба одного іранського політика, члена парламенту».

– Ця спроба була офіційно спростована моїм колегою, міністром закордонних справ Ірану, під час нашої вчорашньої розмови, − зазначив Дмитро Кулеба.

Очільник зовнішньополітичного відомства  додав, що з главою іранського МЗС обговорено два ключові питання, зокрема яким чином «чорні скриньки» літака МАУ опиняться в Україні, і як відбуватиметься їх розшифровування.

– А другий елемент – ми дуже детально пройшлися по питаннях компенсацій з точки зору формування необхідних для цього юридичних підходів, домовленостей і механізмів, − резюмував міністр закордонних справ.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки: