ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як виготовити санітайзер (антисептик) у домашніх умовах

26 Березня 2020
Як виготовити санітайзер (антисептик) у домашніх умовах

Нині з полиць аптек і продовольчих крамниць антисептики розмітають, немов гарячі пиріжки. А онлайн замовлення надходять через кілька днів. Що робити, коли санітайзер потрібен саме сьогодні? Не слід засмучуватись, цю рідину можна виготовити самотужки. Майже у кожній домашній аптечці знайдуться ці прості речовини: спирт, розчин перекису, гліцерин та вода.

— Тож, бажано у півлітрову ємкість, наливаємо 240-250 мл етилового спирту (це майже 3 пляшечки аптечного спирту). У разі, якщо цієї речовини немає, можна використовувати речовину, яка містить не менше 65% спирту.

— Наступний крок: додаємо 15 мл перекису водню 3%. (щоб відміряти правильну пропорцію, можна використовувати шприц або чайну ложку)

— Далі — 5 мл звичайного медичного гліцерину. (У цьому випадку гліцерин слугує речовиною для пом’якшення шкіри, бо спирт її сушить)

— І важливий компонент, який точно є в кожному домі, це — вода. Вона має бути охолодженою дистильованою або ж кип’яченою. Вам знадобиться усього лише — 60 мл.

Отриманий розчин ретельно змішати. І все — санітайзер готовий.

UPD: для приємного запаху можете використати ефірну олію. 5 крапель чайного дерева або ж апельсину чи евкаліпту.

Якщо ж зі спиртом дефіцит — використовуйте горілку (30-40%). Формула антисептику буде такою:

350 мл горілки + 15 мл перекису водню 3% + 5 мл гліцерину (або алое вера) = 72 години дати настоятися. І ще один варіант санітайзеру готовий.

Для зручності використання — знайдіть звичайний розпилювач, яким ви збризкуєте вазони вдома. Для користування у домашніх умовах зручним буде дозатор.

💡 Важливо пам’ятати:

— Антисептик знижує ризик зараження коронавірусом, якщо обробляти засобом руки й поверхні.

— Потрібно бризнути або видавити 2-3 мл антисептика в одну долоню, а потім упродовж 30 секунд втирати. Так його вистачить надовго  і руки будуть правильно оброблені.

Фахівці зазначають, що звичайне миття рук ефективніше, ніж спиртові  засоби для дезінфекції. Але і тут є свої правила — мити руки і обробляти їх антисептиком бажано не частіше ніж один раз за 15 хвилин, щоб шкіра не почала тріскатися.

Насамкінець: на вулицю, до аптеки чи крамниці слід виходити не тільки у масці, а й в еластичних або ж целофанових рукавичках.

Будьте здоровими!

12
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Лайфхак