ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як готуються до зустрічі з хворими на COVID-19 у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону

28 Березня 2020
Як готуються до зустрічі з хворими на COVID-19 у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону

Медики Військово-медичного клінічного центру Центрального регіону, усвідомлюючи всі виклики, які стоять перед ними в період пандемії коронавірусної інфекції, готуються прийняти хворих військовослужбовців із зони їхньої відповідальності. Щодня у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону проводяться методичні й практичні заняття щодо дій медичного персоналу при підозрі виявлення та можливому надходженні пацієнтів із коронавірусом (COVID-19).

Як розповів кореспондентам АрміяInform начальник ВМКЦ ЦР полковник м/с Олександр Завроцький, у Центрі розгорнуто інфекційне відділення для хворих на коронавірус. Тут мають лікуватися хворі військовослужбовці, які проходять службу в частинах, що розташовані в зоні адміністративної відповідальності медичного закладу, а також ветерани Збройних Сил.

– Аби унеможливити контакт хворих на коронавірус із пацієнтами та медпрацівниками інших відділень, на базі санаторного відділення розгорнуто додаткове інфекційне відділення № 2, призначене для лікування хворих на COVID-19, – зазначив Олександр Завроцький. – Відділення розраховане на 28 ліжок. Створено лікарсько-сестринські бригади, які обслуговуватимуть цих хворих, опрацьовані питання побутового забезпечення, харчування бригад.  Для забезпечення хворих визначений перелік апаратури та медикаментів, а також ми вже забезпечені швидким тестами для діагностики захворювання у ліжка хворого. Інші інфекційні хворі розміщуються в стаціонарному інфекційному відділенні № 1.

Зі свого боку начальник інфекційного відділення ВМКЦ ЦР полковник м/с Аліса Щур розповіла, що в інфекційному відділенні № 2 розгорнута палата інтенсивної терапії на 3 ліжка.

– Палата забезпечена необхідним обладнанням, зокрема дефібриляторами з монітором, апаратами штучної вентиляції легень та необхідними ліками для надання інтенсивної та реанімаційної допомоги хворим.

Окрім інфекційного, розгорнуто обсерваційне відділення, де є змога розмістити 57 військовослужбовців, які перебували в контакті  з хворими.

Наразі у ВМКЦ ЦР щодня відбуваються практичні тренування. Зокрема, визначені лікарсько-сестринські бригади відпрацьовують дії під час роботи в суворому протиепідеміологічному режимі.

– Відпрацьовуємо алгоритм дій із надання невідкладної допомоги тим військовослужбовцям, які можуть надійти у важкому стані на лікування в інфекційне відділення № 2 з коронавірусною інфекцією, – зазначив начальник ВМКЦ ЦР. – Також відпрацьовуємо всебічне забезпечення хворих і медичного персоналу в такий спосіб, щоб не наражати на небезпеку розповсюдження інфекції на інших хворих. Мета тренувань – аби всі служби: від чергової зміни до служби тилу – були готові до госпіталізації ймовірних хворих на коронавірусну інфекцію. Під час цих практичних навчань  виявляємо проблемні питання та недоліки, які усуваємо в найкоротший термін.

Полковник м/с Олександр Завроцький наголосив, що Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону забезпечений необхідним обладнанням для надання невідкладної допомоги та лікування хворих. Командування Медичних сил ЗСУ надало 1000 експрес-тестів для виявлення COVID-19. Залишається гострою проблема щодо стовідсоткового забезпечення медичного персоналу індивідуальними засобами захисту через відсутність цієї групи товарів на ринку через ажіотаж і паніку. Попри це, весь особовий склад Центру готовий до прийому хворих із підозрою на COVID-19.

– Наші лікарі, медичні сестри, працівники служби логістики готові надавати високопрофесійну допомогу хворим в умовах підвищеної захворюваності населення, зокрема і військовослужбовців, особливо на коронавірусну інфекцію.

 

 

15

Кореспондент АрміяInform

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Військова медицина, Новини