ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Вперше в історії Олімпіаду можуть відмінити через смертельний вірус

18 Березня 2020
Вперше в історії Олімпіаду можуть відмінити через смертельний вірус

За роки існування Олімпійських ігор, їх проведення скасовували лише через воєнні конфлікти, війни або ж теракти. У сучасному світі завадити проведенню найважливіших змагань чотириріччя може – коронавірусна інфекція COVID-19.

Щоб зменшити ризики поширення цього вірусу, як у світі, так і в Україні, як відомо, масові заходи скасовані, зокрема, і спортивні змагання. Приміром, днями в Лондоні стартував Європейський турнір з боксу, який став відбірковим на Олімпіаду-2020, але і його відмінили. Декілька українців, які встигли виступити, здобули такі довгоочікувані ліцензії на Ігри, а деяким пощастило менше, і чи виборють вони право виступати на головних стартах чотириріччя –невідомо.

Олімпійські Ігри – це найголовніші змагання для будь-якого спортсмена.

Останні новини, якими живе світ, поставили під загрозу проведення Олімпійських ігор, які влітку цього року повинні відбутися в Токіо. Як відомо, чемпіонат Європи з футболу перенесено на наступний рік.

Проте Міжнародний олімпійський комітет відмовився від проведення Олімпіади-2020 без глядачів. Вони ухвалили рішення відмовитися від проведення Ігор при порожніх трибунах і зробити все, щоб Олімпіада відбулася в запланований термін. Водночас МОК збирається спростити кваліфікаційні стандарти для олімпійських ліцензій, щоб спортсмени, які будуть змушені пропустити кілька змагань, змогли потрапити в Токіо.

1916 рік – VI літні Олімпійські ігри

Саме того року мала відбутися чергова Олімпіада в Берліні.  Німеччина, незважаючи ні на що, продовжувала підготовку до Ігор, і не збиралась віддавати право проведення змагань  іншій країні. Більше того, вони вимагали, щоб під час Олімпіади штаб-квартира Міжнародного олімпійського комітету була в Берліні. Але МОК не підтримав рішення і вирішив провести  Олімпійські ігри в іншому місті, наприклад  Нью-Йорку.  Проте  під час війни Ігри були скасовані.

1940 рік –  XII літні  Олімпійські ігри

Як не дивно, але найголовніші змагання чотириріччя повинне було приймати японське Токіо, як було тоді заплановано. Проте, через початок Другої японсько-китайської війни в 1937 році, Японія відмовилася від Ігор. За рішенням МОК, у 1938 році змагання були перенесені в Гельсінкі (Фінляндія). Проведення планувалося на літо 1940 року.

Але у вересні 1939 року, коли почалася Друга світова війна, Ігри вирішили відмінити на невизначений термін.

Щодо Олімпіади в Гельсінкі та Токіо, міста провели наймасштабніші змагання. Столиця Фінляндії – 1952 року,  а столиця Японії – в 1964 році.

1944 рік – XIII літні Олімпійські ігри

Олімпіада повинна була відбутись у 1944 році в Лондоні, проте була скасована, як і попередня, у зв’язку з Другою світовою війною.

Перші післявоєнні літні Ігри вирішено було провести в 1948 році в Лондоні, де так і не відбулася XIII Олімпіада. Столиця Великобританії отримала це право без виборів. Цікаво те, що цим Іграм  був наданий порядковий номер «14», оскільки, згідно з Олімпійською Хартією, якщо Ігри не відбулися, за ними номери зберігаються.  Незважаючи на відміну XII і XIII літніх Олімпійських ігор, їхні номери були залишені.

1972 року – Олімпійський теракт у Мюнхені

Під час літніх Олімпійських ігор, які відбувалися в Мюнхені,  члени радикального палестинського угруповання «Чорний вересень» 5 вересня 1972 року вбили двох ізраїльських спортсменів і захопили у заручники ще дев’ятьох спортсменів та двох тренерів. Протистояння з німецькою поліцією закінчилося перестрілкою, внаслідок якої загинули п’ять терористів, поліцейський і всі дев’ять ізраїльських заручників.

Змагання були призупинені лише на один день, і після закінчення трагічного протистояння на олімпійському стадіоні відбулася траурна церемонія, присвячена загибелі ізраїльських спортсменів. Попри це, ізраїльська збірна відмовилася від подальшої участі в Олімпіаді.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Реабілітація, Спорт