ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Війну на Донбасі влітку 2014-го могли б спинити десантники з Нідерландів?

4 Березня 2020
Війну на Донбасі влітку 2014-го могли б спинити десантники з Нідерландів?

Влада Нідерландів планувала здійснити військову операцію на території України. Це могло статись одразу після катастрофи рейсу MH17 влітку 2014 року. Про це повідомляється в матеріалі нідерландського порталу De Telegraaf.
В статті йдеться про певні наміри уряду Нідерландів. Про них розповів командувач сухопутних військ країни Мартін Віжен. За його словами, план операції розроблено 20 липня 2014-го таємно від усіх, і його ініціатором був командувач ЗС Том Міддендорп. Як офіційний привід для введення військ вирішено використовувати прагнення Амстердама захистити місце аварії лайнера від мародерів, зберігши тим самим у цілості всі докази.


Матеріал із нідерландських ЗМІ помітила і російська пропаганда. Видання «ПолитРоссия», переклавши його, звісно ж інтерпретувало зі своєї брехливої позиції. Вираз «операція» замінено словом «інтервенція», і тому вийшло, що нібито «нідерландські військові планували здійснити інтервенцію в Україну».
Сумніваюсь, що нідерландці не звернулись би офіційно до українського уряду з проханням дозволити ввести своїх військових в іншу суверенну державу. Хоча на той час в Україні була досить складна обстановка на Донбасі, але Нідерланди – європейська цивілізована держава, що дотримується міжнародних угод. Російським пропагандистам це важко зрозуміти.
У 48-годинній готовності


Розповідаючи про план операції De Telegraaf повідомляє, що для виконання цього завдання Міноборони Нідерландів виділило близько тисячі військовослужбовців 11-ї аеромобільної бригади з Шаарсбергена, які мали відбути в Україну. Кожному з них наказано підготувати все необхідне спорядження, яке помістилося б у рюкзак. Передбачалося, що нідерландські військові займуть позиції площею в 35 квадратних кілометрів у районі, де впав малайзійський «Боїнг», і самостійно утримуватимуть її декілька днів. При цьому планувалося, що допомогу їм зможуть надати військовослужбовці з Австралії, які також мали прибути в Україну для проведення розслідування обставин катастрофи.
Катастрофа малайзійського Boeing 777 рейсу МН17 сталася 17 липня 2014 року поблизу Донецька. Міжнародне розслідування встановило, що літак збито зенітним ракетним комплексом «Бук» російського виробництва. Незалежні дослідники стверджують, що ЗРК «Бук» належав 53-й зенітній ракетній бригаді з Курська (РФ). Літак упав у полі неподалік Тореза Донецької області. Всі ці події стались на території, неконтрольованій українською владою. Тобто, якби нідерландські та австралійські військові здійснили б подібну операцію, вона проходила б у тилу російських окупантів, а не вважалась «інтервенцією на українську територію», як вважають роспропагандисти.
На операцію чекало чимало «підводних каменів», розповідають нідерландські військові. «Це план із чіткою кінцевою метою, але для досягнення мети потрібно багато імпровізації. Перше – це те, як підрозділ збирався прибути на місце катастрофи? Чітких планів не було», – згадує командувач сухопутних військ Нідерландів Мартін Віжен. «Командиру довелося б діставати транспорт на місці. Проте найбільша невизначеність, з якою нідерландці могли стикнутись – надзвичайно нестабільна ситуація в районі катастрофи. Вся територія була в руках сепаратистів. Напевне, нідерландським солдатам довелося б протидіяти їм», – розповідає командувач сухопутних військ Нідерландів. «Наші десантники, добре оснащені й навчені воювати, а також австралійці могли з ними належно поводитися. Але таке протистояння могло призвести до ескалації конфлікту. А це – не те, що потрібно нам. Крім того, існувала серйозна загроза від важко озброєної російської сили поруч з іншого боку кордону», – згадує Мартін Віжен.
А якби 2 тисячі іноземних «рейнджерів» таки потрапили на Донбас?
Хоч тоді й була середина літа, і більшість вояків роз’їхалась відпочивати в різні куточки світу, але необхідна кількість «командос» зібралась в районі дислокації. За короткий час підрозділ був готовий до вибуття в Україну. Командувач сухопутних військ Нідерландів розповів, що підрозділ був готовий до відправлення впродовж 48 годин. І більшість бійців мали досвід виконання завдань в Афганістані. Крім того, деяка кількість нідерландських аеромобілістів перебувала тоді на навчаннях у Португалії, але їх терміново відкликали для відрядження в Україну.
Проте влада, зваживши всі «за і проти», вирішила не відряджати в Україну своїх бійців. Нідерланди відправили тоді лише чотири десятки неозброєних поліцейських, а інформацію щодо підготовки військової місії на кілька років засекретили.
Хто знає, як би вплинула на розвиток ситуації на Донбасі поява у липні 2014-го в тилу російських окупаційних військ двох тисяч нідерландських і австралійських «рейнджерів»…

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
Blogger pool, Публікації