ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Унікальні архівні документи з історії України відтепер доступні онлайн

27 Березня 2020
Унікальні архівні документи з історії України відтепер доступні онлайн

Цифрові копії унікальних документів Національного архівного фонду з’явилися у вільному доступі онлайн. Переглянути їх можна у спеціальній рубриці на сайті Державної архівної служби України. Про це повідомляє Український інститут національної пам’яті з посиланням на пресслужбу установи.

Наразі колекція містить 435 документів, які за рішенням Центральної експертно-перевірної комісії Укрдержархіву мають виняткову культурну цінність і вагоме значення для формування національної самосвідомості українського народу та всесвітньої культурної спадщини.

Серед них: універсали Української Центральної Ради, Універсал Директорії УНР про злуку із ЗУНР від 22 січня 1919 р., Заповіт Гетьмана Української Держави Павла Скоропадського від 3 серпня 1918 р., Акт проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 р. та багато інших.

Заповіт Гетьмана Української Держави Павла Скоропадського від 3 серпня 1918 р. archives.gov.ua

Переважна більшість оригіналів унікальних документів (320), включно з колекцією берестяних грамот ХІІ століття, зберігається у Центральному державному історичному архіві України (м. Львів), решта – в інших центральних державних архівах і державних архівах областей.

Українське законодавство встановлює додаткові вимоги щодо збереження таких документів, зокрема обмежує експонування на виставках, копіювання й видачу до читального залу оригіналів унікальних архівних документів. Проте завдяки розміщенню онлайн цифрових копій вони стали доступними для всіх дослідників і поціновувачів архівної справи.

Стежте за нами в Instagram
Новини