ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Ухваленню військових законів перешкоджає… закон про землю

3 Березня 2020
Ухваленню військових законів перешкоджає… закон про землю

На цьому наголосив голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки народний депутат Олександр Завітневич, коментуючи кореспонденту АрміяІnform питання проблемної ситуації щодо допуску іноземних військових для участі у багатонаціональних навчаннях.

«Наразі робота парламенту заблокована розглядом ідентичних поправок до законопроєкту 2178-10 щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, саме тому проєкт закону про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2020 році для участі у багатонаціональних навчаннях (реєстр. № 3003) очікує на голосування. Регламентом Верховної Ради виписано так, що ми не можемо розглядати інші питання порядку денного, допоки не розглянемо всі подані поправки та не проголосуємо за законопроєкт у цілому», – заявив Олександр Завітневич.

За словами очільника профільного Комітету, до Міністерства оборони України надходять звернення іноземних партнерів щодо наявності проблемних ситуацій.

«Для прикладу, у канадської сторони такі проблеми виникли з логістичним забезпеченням своїх збройних сил, залучених до підготовки визначених підрозділів ЗС України за стандартами провідних держав світу. Також представники армії Республіки Польща не змогли прибути на територію України з озброєнням та обладнанням у рамках підготовки особового складу військових частин та підрозділів ЗСУ за участю польських інструкторів. Як відомо, Президент України Володимир Зеленський скерував Голові Верховної Ради Дмитру Разумкову листа з вимогою скликати позачергове засідання парламенту, яке відбудеться 4 березня.

Наш Комітет наполягав на включенні законопроєкту №3003 до порядку денного, який має розв’язати всі ті проблеми, які виникли, у наших іноземних партнерів, через затримку його ухвалення», – наголосив Олександр Завітневич.

Народний депутат також повідомив, що 5 лютого відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, на якому першим питанням розглянуто поданий Президентом України проєкт Закону про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2020 році для участі у багатонаціональних навчаннях (реєстр. № 3003).

«За результатами обговорення, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроєкт за основу та в цілому», – резюмував Олександр Завітневич.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Публікації