ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Залі пам’яті відбулось понад 500 церемоній вшанування загиблих військовослужбовців

3 Березня 2020
У Залі пам’яті відбулось понад 500 церемоній вшанування загиблих військовослужбовців

«Вічна пам’ять Героям, які полягли в боях за нашу вільну, незалежну Україну!» — цими словами завершується щоденне повідомлення диктора Зали пам’яті на території Міністерства оборони України. Меморіальний комплекс відкрито 14 жовтня 2018 року, у День захисника України.

Зала пам’яті із зовнішнім майданчиком та Дзвоном створені задля вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Щоденний ритуал розпочинається о 8.45 — о цій годині на територію меморіалу може безперешкодно зайти будь-який громадянин та віддати шану своїм захисникам.

Наприкінці зими, 26 лютого, дійство на церемоніальному майданчику відбулось у п’ятсотий раз. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день. Наразі існує лише 17 днів, коли сторінки Книг пам’яті на подіумах порожні, а Дзвін зі Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів, мовчить. Решту днів року сумні удари нагадують присутнім про трагічні сторінки нашої минувшини і про подвиги найкращих синів та дочок України.

2 березня звучали імена п’ятьох воїнів, які загинули, виборюючи незалежність Батьківщини у 2015–2018 роках. Загалом же станом на 29 лютого в історії нової України закарбовано прізвища 2707 військовослужбовців ЗСУ, МВС, СБУ, інших силових та правоохоронних органів, зазначені на табличках у Залі пам’яті. Більшість із них загинули внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

Згадаймо добрим словом і тихою молитвою воїнів, які загинули 2 березня…

… у 2015 році:

мічман Олег Стороженко та старший сержант Олександр Стрелюк (обидва з окремого загону боротьби з підводними диверсійними силами та засобами), молодший сержант Володимир Щур (із окремої механізованої бригади);

… у 2016 році:

старший сержант Олег Бондаренко (окрема механізована бригада);

… у 2017 році:

молодший сержант Олександр Вознюк (окрема бригада морської піхоти);

… у 2018 році:

молодший сержант Вадим Сапеску (окрема аеромобільна бригада).

Стежте за нами в Instagram
Timeline, Новини