ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Харкові презентовано фільм «Соловей співає, доки голос має»

4 Березня 2020
У Харкові презентовано фільм «Соловей співає, доки голос має»

У Харкові відбулася презентація документального фільму «Соловей співає, доки голос має». Першими в східному регіоні  її побачили курсанти Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.

Так, напередодні курсант п’ятого курсу льотного факультету Богдан Горошко через соціальні мережі звернувся до авторів фільму з питанням про демонстрацію стрічки в них. Співавтор Леся Воронюк позитивно відповіла майбутньому військовому вертолітнику, а далі вже командування видового вишу погодило всі технічні питання і організувало цю творчу зустріч.

– Наш фільм є новаторським та монументальним дослідженням проблем навколо мовного питання в Україні, – каже режисер Сергій Кримський. – Фільм знімали в різних містах нашої держави та в чотирьох інших країнах: Білорусі, Ізраїлі, США та Великобританії. Фахівці міжнародного рівня та пересічні люди простими словами розказували про своє ставлення до рідної мови.

65 хвилин у стрічці присвячено аналізу мовної ситуації в Україні за останні два сторіччя, дослідженню причин та наслідків нинішньої конфронтації довкола єдиної державної мови.

Також режисерська група, до якої увійшли молоді патріоти, на конкретних фактах і через думки авторитетних науковців розвінчали низку міфів, нав’язаних нам країною-агресором.

Так, один із героїв фільму зазначив, що згідно з переписом населення, проведеного в царській Росії ще наприкінці ХІХ сторіччя, українську за свою рідну мову тоді вважали близько 80 мільйонів осіб. Тотальна ж русифікація розпочалася саме за більшовиків й іноді доходило навіть до трансформації українських прізвищ на російські.

Майбутні офіцери схвально оцінили фільм та аплодували гостям стоячи, а чимало курсантів записали для себе інформацію про маловідомі факти та трагічні моменти історії нашої держави.

Після показу документальної стрічки її авторам щиро подякували офіцери та курсанти  Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, а також висловили сподівання на нові творчі зустрічі.

Пізніше «Соловей співає, доки голос має» в Харкові побачили студенти двох цивільних вишів.

За словами Лесі Воронюк, після Харківщини вони поїдуть на Донбас і вже найближчими днями їхню режисерську майстерність зможуть оцінити й мешканці Краматорська та Слов’янська.

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
MilitaryArt, Новини