ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

У Дніпрі медики борються за життя важкопоранених бійців  

13 Березня 2020
У Дніпрі медики борються за життя важкопоранених бійців  

До Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова із району проведення операції Об’єднаних сил доправили шість важкопоранених захисників України. Бійці постраждали внаслідок влучання російських окупантів з протитанкової керованої ракети у вантажівку українських військових поблизу Пісків на Донеччині. Невідкладну медичну допомогу їм надали у військовому мобільному госпіталі, а потім, після стабілізації стану, провели поетапну евакуацію наземним транспортом та військовою авіацією. Для порятунку воїнів медики провели додаткові обстеження та складні операції.

Наразі в Дніпрі найкращі спеціалісти лікарні Мечникова та офтальмологічної клініки продовжують боротися за життя поранених бійців.

Як розповів головний лікар Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова Сергій Риженко, усі шестеро чоловіків зазнали тяжких мінно-вибухових поранень.

–  Стан трьох оцінюють як вкрай тяжкий, двоє з них – у комі, на апаратах штучної вентиляції легенів, – розповів Сергій Анатолійович. – У пацієнтів ушкодження голови, обличчя, шиї, очей та інших органів. Усі вони потребують подальшого лікування у відділенні інтенсивної терапії. Лікарі чергують цілодобово та намагаються робити все можливе, щоб хлопці одужали та жили.

Про рятування очей поранених військовослужбовців поінформувала директор Дніпропетровської обласної клінічної офтальмологічної лікарні Світлана Устименко.

За словами лікаря, із шістьох постраждалих – чотирьох було доправлено з важкими комбінованими пораненнями очей.– Двоє з них мали проникаючі поранення очей. Інші два пацієнти надійшли з важкими контузіями очей. Усім чоловікам проведені відповідні операції. У них збережені очі та простежується перспектива на зір. Завдяки вибудуваному ланцюжку евакуації та вчасно розпочатій терапії ще під час перебування в польових умовах у пацієнтів, попри тяжкі травми, немає гнійних ускладнень. Це дуже важливо, тому що важкі запальні реакції можуть звести нанівець роботу хірургів, і жодних перспектив на зір не буде, – зазначила Світлана Устименко.

19

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Реабілітація