ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Тернистий шлях до НАТО Північної Македонії

31 Березня 2020
Тернистий шлях до НАТО Північної Македонії

«Із понеділка стяг Північної Македонії гордо майорить серед прапорів інших 29 членів. Це момент для святкування, на який ми чекали багато років… Це добра новина у важкі часи, коли весь світ постає перед необхідністю боротьби з пандемією COVID-19. Кожна держава здійснює безпрецедентні заходи, щоб стримати розповсюдження вірусу, врятувати життя і обмежити шкоду для наших економік. Цей виклик завеликий для будь-якої окремої країни. Тож нині як ніколи для наших держав важливо триматися разом, працювати та підтримувати одне одного. Ми сильніші разом», − на цьому генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив у статті, опублікованій на сайті Північноатлантичного альянсу.

Joint press conference with NATO Secretary General Jens Stoltenberg and Prime Minister of North Macedonia, Zoran Zaev

АрміяInform пропонує згадати, яким був шлях Північної Македонії до НАТО

  • У 1995 році Північна Македонія приєдналася до програми Партнерство заради миру, чим започаткувала процес вступу до Альянсу.
  • 1999-го, одночасно з Албанією, країна розпочала виконання свого Плану дій щодо членства. Долучившись до інтервенції НАТО в Союзну Республіку Югославія у 1999-му, вона отримувала допомогу від Альянсу, маючи справу з біженцями, які втікали з Косова.
  • У 2008 році на Бухарестському саміті НАТО Греція проголосувала проти запрошення Македонії до Альянсу. Вимога Афін була категоричною: сусідня держава має повністю змінити власну назву.
  • 5 грудня 2011-го Міжнародний суд ООН ухвалив рішення, що Греція немає права блокувати членство Македонії в НАТО, ЄС та інших міжнародних організаціях.
  • 12 червня 2018 року уряди Греції і Македонії після довгої суперечки дійшли консенсусу щодо найменування країни. У результаті македонська сторона вирішила почати процедуру зміни назви на Республіку Північна Македонія.
  • 6 лютого 2019-го в Брюсселі між генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом і міністром закордонних справ Північної Македонії Ніколою Дімітровим підписано протокол щодо приєднання до Альянсу після того, як країна досягнула угоди з Грецією в суперечці щодо назви Македонії.
  • 12 лютого 2019 року уряд Скоп’є офіційно повідомив про зміну назви Македонії на Республіка Північна Македонія, щоб завершити тривалу суперечку з Грецією.
  • 17 березня 2020 року Сенат Іспанії одноголосно схвалив протокол про вступ Північної Македонії в НАТО.

Зазначимо, що офіційна церемонія підйому прапора Північної Македонії, що відбулася 30 березня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі та в Об’єднаних командуваннях Альянсу в Монсій у Норфолку, була обмежена внаслідок запобіжних заходів проти поширення коронавірусу COVID-19.

Україна щиро вітає Північну Македонію зі вступом до НАТО

Так, Президент Володимир Зеленський привітав Північну Македонію зі вступом до Альянсу і заявив, що Україна одного дня також стане повноправним його членом. Про це він написав у Twitter.

«Щиро вітаю президента та народ Північної Македонії з історичним досягненням – приєднанням до НАТО як 30-го повноправного члена. Альянс дотримується своїх обіцянок щодо реалізації політики відкритих дверей. Одного дня Україна також стане повноправним членом», − наголосив Зеленський.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Публікації