ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Совок» головного мозку: 75% росіян уважають радянську епоху найкращою в історії країни

25 Березня 2020
«Совок» головного мозку: 75% росіян уважають радянську епоху найкращою в історії країни

За даними опитування «Левада-центру», три чверті росіян (75 відсотків) вважають радянську епоху найкращою в історії своєї країни і лише 18 відсотків респондентів не згодні з цією думкою, повідомляє «Голос Америки».

Майже ніхто не хоче думати про такі «привади» розвиненого соціалізму, як дефіцит, черги і талони. Про це згадали лише 4% опитуваних, а про залізну завісу, застій та репресії – лише один відсоток.

Цікаво, що про СРСР як про країну своєї молодості згадують тільки 11% росіян, проте радянська епоха частіше асоціюється в опитаних зі стабільністю і впевненістю у майбутньому (16 відсотків відповідей) та просто «хорошим життям» (15 відсотків).

Не дивно, 65 відсотків росіян шкодують про розпад СРСР, стільки ж вважають, що такої «катастрофи» слід було уникнути. 26 відсотків опитаних висловили протилежну думку з обох питань. При цьому половина тих, хто жалкує про розпад СРСР, говорять, що вони засмучені втратою почуття приналежності до великої держави, 49 відсотків шкодують про руйнування єдиної економічної системи, понад третини – про зростання взаємної недовіри і озлобленості. Як стверджує журналіст американського NPR Лучіан Кім, у 1992-му 66% відсотків опитаних у Росії шкодували про розпад СРСР. За 28 років думки росіян майже не змінилися, попри те, що виросло нове покоління мешканців цієї країни, яке взагалі не пам’ятає радянський «рай»!

А ще 28 відсотків опитаних упевнені, що необхідно «повернутися на шлях, яким рухався Радянський Союз» Натомість 58 відсотків респондентів виступають за «власний, особливий шлях» розвитку країни, і лише кожен десятий вважає, що Росії слід орієнтуватися на європейський варіант.

Нагадаємо, що для того, аби повернення в радянське минуле стало незворотним, у поправках до нової конституції РФ оголошена правонаступницею Радянського Союзу. «Світлий радянський образ» відтепер зацементують в основному законі Росії. Як бачимо, для 75 відсотків росіян – це просто бальзам на їхні ностальгічні рани та фантомні постімперські болі …

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Blogger pool