ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Скільки коштуватиме медобстеження призовника? У Львові вже визначились

6 Березня 2020
Скільки коштуватиме медобстеження призовника? У Львові вже визначились

В одній з попередніх публікацій АрміяInform звертала увагу на те, що під час призову громадян України на строкову військову службу, який розпочнеться із 1 квітня 2020-го й триватиме до закінчення червня, можуть виникнути певні кризові ситуації з проходженням військовозобов’язаними медичного обстеження. Адже відповідно до нововведень у сфері національної охорони здоров’я, з 1 квітня цього року фінансування медобстеження призовників лягає на бюджети органів місцевого самоврядування.

У Львові вирішили з цим питанням не баритися і на сьогоднішній сесії міськради затвердили Програму забезпечення медогляду окремих категорій військовозобов’язаних мешканців Львова на 2020-2022 роки.

Як пояснили в управлінні охорони здоров’я міськради, у Львові відповідно до законів України створено чотири позаштатні постійні військово-лікарські комісії. Вони функціонують при райвійськкоматах. Загальний штат комісій складається з лікарів, медсестер й інших працівників зазначених закладів охорони здоров’я в кількості 62 особи. Комісії оглядають громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць: призовників, що підлягають військовій службі в ЗСУ; військовослужбовців-контрактників (рядовий і офіцерський склад); військовослужбовців-резервістів; студентів вищих військових навчальних закладів; військовослужбовців для уточнення й упорядкування військового обліку (рядовий і офіцерський склад).

Упродовж року лікарі військово-лікарських комісій – терапевти, хірурги, неврологи, офтальмологи, отоларингологи, психіатри тощо, загалом оглядають понад 36000 громадян. З них третина потребує додаткових спеціальних обстежень. А у разі необхідності – лікування і реабілітації. Тому їх скеровують в амбулаторно-поліклінічні та стаціонарні заклади охорони здоров’я, після чого вони повторно проходять медогляд.

Стаціонарну медичну допомогу, за скеруваннями військово-лікарських комісій, щорічно отримують понад 3000 громадян. За підрахунками, середня вартість обстеження одного військовозобов’язаного в умовах комісій сягає 125 грн, в умовах стаціонару — 500.

Тож середньорічна потреба у коштах на медичне забезпечення військовозобов’язаних мешканців Львова становить 6 млн грн, з яких 4,5 млн – на проходження обстежень військовозобов’язаних в умовах комісій, та 1,5 млн – на їхнє стаціонарне лікування у разі потреби.

– Донині медичне забезпечення військовозобов’язаних здійснювалося коштом медичної субвенції з держбюджету місцевим бюджетам. Програма державних медичних гарантій медобслуговування населення з 1 квітня 2020 року не передбачає фінансування організації медоглядів військовозобов’язаних. Отже, фінансування їхнього медичного забезпечення повністю покладено на органи місцевого самоврядування. Тому з метою реалізації державної політики з якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров’я, прийняття громадян на військову службу за контрактом, проведення медогляду військовослужбовців, військовозобов’язаних, резервістів, для визначення ступеня придатності їх до військової служби є необхідність прийняття міської програми забезпечення медогляду окремих категорій військовозобов’язаних мешканців Львова на 2020−2022 роки. Середньорічна потреба в коштах на реалізацію такої програми становитиме 6 млн грн, — розповів начальник управління охорони здоров’я Львівської міськради Володимир Зуб.

4
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Публікації