ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Розрахунки та пропозиції штурмана – основа рішення командира на бойове застосування

2 Березня 2020
Розрахунки та пропозиції штурмана –  основа рішення командира на бойове застосування

…Курс, висота, швидкість, точка виходу і порядок наведення на ціль, схема завдавання удару, основний та запасний маршрут повернення на базу, бойове навантаження літака, кількість пального – все це розраховує та аналізує штурман, беручи до уваги дані розвідки, рельєф місцевості, погодні умови. У військовій авіації лише спеціалісти цієї професії володіють складною методикою збору, аналізу та розрахунку даних, котрі лягають в основу рішення командира на бойове застосування. Тому і не дивно, що штурманській службі належить провідне місце у вирішенні завдань бойового застосування військової авіації.

У Командуванні Повітряних Сил ЗС України зазначають, що на початку війни завдяки точним штурманським розрахункам бойова авіація успішно виконувала точкові авіаудари по угрупованнях ворога, ефективно забезпечуючи дії наземних підрозділів. Після Мінських домовленостей бойову авіацію в районі проведення АТО/ООС не застосовують. Втім, увесь набутий досвід ефективно використовують під час проведення міжвидових заходів бойової підготовки.

– Питання взаємодії є надважливим. Тому під час різноманітних практичних тренувань бойова та транспортна авіація спільно з підрозділами Сухопутних військ, Військово-Морських Сил, ДШВ, ССО відпрацьовує наближені до бойових змодельовані сценарії, – каже тимчасовий виконувач обов’язків командувача підготовки Командування Повітряних Сил ЗС України, військовий льотчик 1-го класу генерал-майор Сергій Кушнір. – Передаємо бойовий досвід і під час підготовки курсантів льотного факультету Харківського національного університету Повітряних Сил.

Розповідаючи про будні штурманської служби, генерал-майор Сергій Кушнір зауважує, що паралельно із бойовою підготовкою спеціалісти служби оновлюють нормативно-правову базу та готують керівні документи щодо використання повітряного простору України відповідно до стандартів ІКАО. Окрім того, ведуть і міжнародні програми. Офіцери служби постійно беруть участь у пленарних засіданнях Авіаційного комітету НАТО, де обговорюють засоби протидії ймовірним викликам і загрозам у повітряному просторі, реагування на позаштатні ситуації в повітрі, убезпечення польотів над зонами військових конфліктів, а також діляться бойовим досвідом, набутим в АТО.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Мітки:
Вишкіл