ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Рада безпеки ООН розгляне шляхи деокупації Криму

3 Березня 2020
Рада безпеки ООН розгляне шляхи деокупації Криму

Рада безпеки ООН розгляне ситуацію з порушенням прав людини в тимчасово окупованому Криму та шляхи його деокупації. Як повідомляє АрміяInfor, про це написав речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

«До шостих роковин російської окупації у п’ятницю, 6 березня, за ініціативи України та її партнерів — Естонії, США, Німеччини, Франції, Великої Британії та Бельгії — відбудеться засідання Ради Безпеки ООН за формулою Арріа щодо ситуації в АР Крим та м. Севастополь», — повідомив український дипломат.

За словами Олега Ніколенка, в засіданні запланована участь Постійного представника Президента України в Криму, а також керівництва Меджлісу кримськотатарського народу та представників українських неурядових організацій.

Мета засідання, за повідомленням речника Постпреда при ООН:

  • поінформувати міжнародне співтовариство про тривалі порушення прав людини на Кримському півострові;
  • обговорити шляхи активізації взаємодії між Генеральним секретарем, Радою Безпеки, спеціалізованими установами ООН та громадянським суспільством із метою припинення обмеження окупаційною владою основоположних прав і свобод людини;
  • ознайомити членів Ради Безпеки із кроками, які вживає керівництво України в контексті захисту інтересів співвітчизників та деокупації українських територій.

Дипломат нагадав, що засідання «за формулою Арріа» — це вид засідань Ради Безпеки ООН, які проводяться за участі широкого кола учасників. «Арріа дозволяє отримати більш ґрунтовну інформацію з питань, що входять до сфери компетенції Радбезу ООН, від представників урядів, міжнародних організацій, недержавного сектору тощо», — каже Олег Ніколенко.

Він також поінформував, що засідання розпочнеться 6 березня о 17.00 за київським часом.

АрміяInform нагадує, що Росія окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, ввівши на територію півострова військові підрозділі та організувавши псевдореферендум із наступною спробою анексії автономної республіки України. Країни Заходу не визнали анексію Криму і запровадили санкції проти Росії. Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму 20 лютого 2014 року.

Докладну інфографіку про події тих днів можна подивитися в нашому матеріалі «Хроніка російської окупації Криму».

Стежте за нами в Instagram
Мітки: ,
Новини світу та України