ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Міноборони і Білоцерківська єврейська громада вирішили проблемне питання знайдених останків на будівництві військового гуртожитку

3 Березня 2020, 18:12

Упродовж останніх кількох днів у Білій Церкві відбувалося перепоховання останків євреїв, останки яких знайшли під час будівництва військового гуртожитку. Про це АрміяInform повідомила виконавчий директор Білоцерківської єврейської громади Нателла Андрющенко.

Декілька місяців тому на території колишнього 3-го військового майданчика в центрі Білої Церкви під час зведення гуртожитку для військових виявили останки людей. Спеціальна комісія разом з місцевими істориками дослідила, що саме на цьому місці у XVI-XX століттях було єврейське кладовище. Воно існувало до 1920 року, а потім зникло у вирі радянської історії.

— Від імені єврейської громади дякую Міністрові оборони Андрію Загороднюку, який перейнявся цим питанням і відгукнувся на наше прохання припинити будівництво гуртожитку задля перепоховання знайдених останків. Також дякую послу Ізраїлю Джоелю Ліону, депутатам Верховної Ради Вадиму Струневичу й Олександру Куницькому, які посприяли у цивілізованому розв’язанні дуже важливої справи збереження давнього кладовища як місця пам’яті померлих, — зазначила Нателла Андрющенко.

Наразі перепоховання завершилося та єврейська громада проходить процедуру присвоєння цьому місцю статусу охоронного об’єкта. У найближчі місяці на місці цього старовинного єврейського кладовища розбудують невеликий меморіальний парк з таблицями про тих людей, яких перепоховали. Під будівництво житла для військовослужбовців надано іншу ділянку в цьому ж районі. Після узгодження всієї документації з підрядником, спорудження гуртожитку розпочнеться на новому місці.

9
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook