ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Крутий заміс»: як ветерану стати бізнесменом

3 Березня 2020, 18:32
«Крутий заміс»: як ветерану стати бізнесменом

В Україні презентували документальний серіал «Крутий заміс», у якому йдеться про те, як ветерани російсько-української війни стають бізнесменами.

Проєкт студії DocNoteFilms розповідає історії ветеранів, що після повернення з фронту бралися за власні справи. Кожен знайшов щось своє: хтось відкрив кав’ярню, хтось піцерію чи масажний салон. Є й ті, хто працює юристом або у громадському секторі. Про це повідомили творці фільму під час брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

Як зазначив продюсер серіалу та автор ідеї Сергій Малярчук, пілотну серію знімали у ветеранській піцерії Леоніда Остальцева Pizza Veterano.

«Дивлячись, як замішують тісто, я подумав, що якось так замішуються всі ці історії. А ще ветерани у своїх історіях часто кажуть: «Ми потрапили в заміс і його розрулювали». Так і виникла назва серіалу. Кожна історія — заміс якихось історій і спогадів», — говорить Сергій Малярчук.

Серіал має на меті познайомити глядача з ветеранами та розвінчати стереотипи про них. У ньому вісім серій тривалістю близько двадцяти хвилин. Кожна серія побудована на тому, що до ветерана-власника бізнесу приходять ще двоє ветеранів-гостей і ведучий — модератор бесіди, також ветеран і військовий психолог Андрій Козінчук.

«Це фільм не про війну, а про повернення з війни. Це буде цінно не тільки для ветеранів, а в цілому для суспільства. Сьогодні образ ветеранів дуальний: це або невдаха з посттравматичним синдромом та схильністю до алкоголю, якого треба жаліти, або накачаний герой. Насправді, це щось посередині», — розповідає Андрій Козінчук.

Співавтори фільму хотіли зберегти максимальну камерність цієї історії, показати ветеранів такими, якими вони є, коли перебувають поруч з такими ветеранами, як вони самі. Для цього обрали «кухонний формат», аби наблизити глядачів до персонажів серіалу.

Перший сезон зняли державним коштом — проєкт виграв пітчинг від Міністерства культури на конкурсному відборі для патріотичного кіно. Пілотний етап відзняли 2017 року, сам проєкт — протягом 2018-2019 років.

Прем’єра серіалу відбулася 2 березня на Youtube-каналі DocNoteFilm. На «5 каналі» його покажуть о 15:15 7 і 8 березня. Надалі серіал виходитиме на «5 каналі» щосуботи на щонеділі.

Читайте нас у Facebook
Мітки: ,
MilitaryArt