ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Кремль використав епідемію для спецоперації в Італії

26 Березня 2020
Кремль використав епідемію для спецоперації в Італії

В італійських політичних колах та ЗМІ виникло занепокоєння щодо гуманітарної допомоги, яку Росія надає країні для боротьби з коронавірусом.

Як пише «Європейська правда», про це ідеться в публікації італійської газети La Stampa.

Зазначається, що Росія керується далеко не єдиними гуманітарними мотивами, а реалізує власні політичні й дипломатичні інтереси. Прем’єр-міністр Джузеппе Конте, як пише газета, погодився прийняти російську допомогу для «зміцнення прекрасних особистих стосунків» із Москвою.

«Путін побачив у коронавірусі можливість закріпитися на італійській політичній сцені  й італійський прем’єр не посоромився своєї підтримки в цій нелегкій кризі, прийнявши все це для закріплення чудових особистих стосунків з політичною стороною Москви», − повідомляється в газеті.

Що ж привезли російські військові до Італії?

Міноборони РФ направило до Італії  чотирнадцять вантажних літаків Іл-76. Росіяни кажуть, що літаки доставили «оперативну групу військових лікарів, фахівців у галузі вірусології та епідеміології із сучасним обладнанням для діагностики та дезінфекції».

За офіційною інформацією Міноборони Італії, загалом до країни прибуде близько 120 фахівців, включаючи епідеміологів та вірусологів, вантажівки Kamaz TMS 65U та KDA Orlan для дезінфекції (здатні щогодини окроплювати до 5 кв.км території), обладнання для мобільних шпиталів, 100 апаратів штучного дихання та 500 тисяч масок.

Втім, 80% російських поставок є «абсолютно марними або малокорисними» для Італії для боротьби з COVID-19 і є нічим більшим, аніж виправданням.

Показовий момент: як наголошують ЗМІ, всі прибулі фахівці є військовими, а операцію координує міністерство оборони Росії, а не міністерство охорони здоров’я. Всі військові мають високі звання: генерали, полковники, майори, і «вільно пересуваються по території Італії, в декількох кроках від баз НАТО».

Тож, лише можна здогадуватись, які наслідки матиме така «гуманітарна» акція Кремля…

Читайте нас в Telegram
Новини світу та України