ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

«Дуті» виправдання про знищені «Панцирі»

15 Березня 2020
«Дуті» виправдання про знищені «Панцирі»

Днями президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив про знищення за час операції «Весняний щит» у сирійській провінції Ідліб восьми сирійських зенітних ракетно-гарматних комплексів (ЗРГК) «Панцир»: «Зараз в Ідлібі розміщені комплекси «Панцир». Вони є і в Лівії. В Ідлібі ми знищили вісім таких комплексів за допомогою наших безпілотників SIHA. Вони дуже цінні, це важливі системи протиповітряної оборони», – передає слова турецького лідера інформагентство «Анадолу».

Турки знищили черговий міф про унікальність російської зброї

1 березня Анкара заявила: у провінції Ідліб триває операція «Весняний щит». Про знищення під час неї восьми систем ППО саме російського виробництва турки повідомляли й раніше, проте не уточнюючи їхній тип. Із заяви Ердогана вже випливає офіційно, що це ЗРГК «Панцир».

У кінці лютого Clash Report на своїй сторінці в твітері опублікував відео знищення Туреччиною «Панцира-С1» у північно-західній частині Сирії. За даними авторів відео, знищення військової техніки відбулось уночі 3 березня у місті Саракіб. «На кадрах система протиповітряної оборони «Панцир-С1» (SA-22), знищена ударними БПЛА Туреччини в Саракібі вночі 3 березня», – йдеться в повідомленні.

Але за кілька годин російське Міноборони офіційно заявило: слова турецького президента Ердогана не відповідають дійсності. «В результаті масованих атак турецьких ударних БПЛА зазнали пошкоджень два сирійських ЗРГК «Панцир». Наразі завершується їхнє відновлення», – йдеться в повідомленні Міноборони РФ.

– Надані голові Турецької Республіки результати бойової ефективності застосування ударних БПЛА в провінції Ідліб, що вони зуміли знищити 8 сирійських «Панцирів», не відповідають дійсності і є перебільшенням», – офіційно заявили в Міноборони РФ і додали: «Підрозділи сирійських збройних сил у районі зони деескалації Ідліб прикривали всього чотири ЗРГК «Панцир». Основні сили і засоби ППО сирійської армії, включаючи ЗРГК «Панцир», лишаються зосередженими на прикритті столиці Сирійської арабської республіки в районі міста Дамаск».

Російське агентство Sputnik у твітері поширило цю заяву. Москва знову завела стару улюблену пісню під назвою «їхтамнєт!» Цього разу про сирійський ЗРГК «Панцир». Але зміст її завжди однаковий – нас там немає…

Але Clash Report під повідомленням публікує відео з кадрами знищення «Панцирів» і коментує його запитанням до брехунів з Міноборони РФ: «Ви впевнені?»

«Надуті» докази

У відповідь на такий коментар-запитання російська пропаганда застосовує «важку інформаційну артилерію». В сербському інтернет-виданні Mars on line, що спеціалізується на мілітарній тематиці, з’являється «матеріал-розслідування» іноземних журналістів, в якому йдеться, що турки насправді в Сирії знищили не «Панцирі», а… їхні надувні моделі.

Як підтвердження своєї версії сербські «журналісти» наводять фото таких надувних моделей «Панцир-С1». Вони, на думку цих «розслідувачів», дуже точно зображують реальний комплекс, і цілком здатні ввести в оману операторів БПЛА, які ведуть спостереження з висоти кількох кілометрів.

Mars on line розповідає: крім виробництва сучасного озброєння, російський ВПК відомий випуском низки підроблених надувних моделей бойової техніки, покликаних вводити ворога в оману. Як зазначають сербські «журналісти», разом з надувними моделями використовують і елементи, які у комплексі створюють в оператора ілюзію реальної техніки.

Автори матеріалу переконані, що поряд з комплексами «Панцир-С1» сирійські урядові сили отримали й системи маскування цих ЗРГК, і надувні моделі для введення ворога в оману.

Це «розслідування» пропагандисти з Москви почали «розганяти» по соцмережах і різних ЗМІ. Виглядає все це нібито не сама Росія, яка звичайно ж зацікавлена у версії з «надувними комплексами», подає таку інформацію, а іноземні журналісти розгадали хитрий задум російських військових. Аудиторії намагаються піднести цю нісенітницю так, що це вдало проведена операція з обману противника, а не ганьба російської зброї, яка виявилась нездатною конкурувати з турецькими БПЛА.

Те, що за публікацією стирчать «вуха» Кремля, зрозуміло з багатьох ознак. І перша з них – саме видання, яке представляє давнього соратника РФ – Сербію. Mars on line відверто пропагує Росію і її політику в світі, а такі «матеріали» публікують у ньому доволі часто. До речі, російське інтернет-видання «Репортер», яке розповсюдило «розслідування про надуті комплекси», чомусь журналістів і видання назвали «болгарськими». Певно, болгари викликають у суспільстві більше довіри, ніж серби, тож роспропаганда припустилася «маленької неточності». Пропагандисти з Москви сподіваються, що сербська й болгарська мови дещо схожі, та й мало хто захоче перевірити національну приналежність першоджерела…

«Лажні» – від слова «лажати»?

Готуючи матеріал, «розслідувачі», певно, не дивились жодного відео зі знищення «Панцирів». Адже на кадрах навіть неспеціаліст побачить, що знищено – бойова машина чи надувний макет, адже техніка і повітряна кулька вибухають і горять зовсім по-різному. А в турків оператори БПЛА – фахівці досить високого класу, яких ввести в оману надутими повітряними «матрацами» дуже важко.

Крім того, викликає великі сумніви ствердження «розслідувачів», що Росія із бойовими комплексами передала прихильникам Асаду і надувні макети «Панцирів» з відповідним обладнанням. Такі «обманні» комплекти досить недешеві, і Москва просто їх не даруватиме. Купуючи в Росії новітні й дорогі ЗРГК «Панцир-С», Сирія за свої гроші брала якнайбільше бойового озброєння, а не надувних макетів – це більш ймовірно.

Дуже непереконливі факти від російського Міноборони про кількість комплексів, задіяних в Ідлібі – всього чотири. Нібито решта (?) стоїть на прикритті столиці – Дамаска.

Самохідний ЗРГК наземного базування «Панцир –С1» призначений для ближнього прикриття цивільних і військових об’єктів (зокрема комплексів ППО великої дальності) від усіх сучасних та перспективних засобів повітряного нападу. Може здійснювати і захист об’єкта від наземних та надводних загроз. Це саме те, для чого ЗРГК застосовують в операції ассадівських сил у провінції Ідліб.

Таких комплексів у Сирії (за даними «Вікіпедії») за контрактом про постачання від 2006-го має бути 50. За даними на 2016 рік «Панцирів» було 36 і 700 ракет до них. Цілком імовірно, що з початком активних бойових дій в країні й участю в них російських військ «Панцирів» в Сирії побільшало.

Тому цілком логічно, що в провінції Ідліб, де нині точаться інтенсивні бойові дії, задіяні значно більше комплексів, ніж чотири – це лише батарея і вона дуже рідко самостійно залучається до операцій. Основною бойовою одиницею в силах ППО вважається дивізіон. У ньому від 12 до 18 таких комплексів. Тож, скоріш за все, і в Ідлібі, і на прикритті Дамаска зосереджено не менше дивізіону «Панцирів». Тоді, виходячи з цього, слова Ердогана про 8 знищених набагато реальніші, ніж виправдання російського Міноборони.

І останнє, заголовок сербської «статті-розслідування» звучить так: «ПРЕВАРИ НЕПРИЈАТЕЉА: Лажни „Панцири“ у сиријској армији?». Тобто «Перехитри ворога: оманні «Панцирі» в сирійській армії». Найбільше сподобалось у сербському варіанті слово «лажні». В українському сленгу «лажні» означає «те, що низько оцінюється, низької якості, фальшиві, прикрі».

Тобто, розповідаючи про російські «Панцирі» в Сирії, сербські «журналісти» дуже правильно назвали їх «лажними». Адже комплекси у протистоянні з турецькими безпілотниками не виконали основного завдання, не прикрили дії військ з повітря. Тобто за великі гроші Ассад отримав від Росії повну «лажу», яку турки спалили одним потужним ударом.

11
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Blogger pool