ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

До дев’ятиріччя Військової академії в Одесі відкрито музей історії вишу

Прочитаєте за: 2 хв. 23 Березня 2020, 19:31

У Військовій академії (м. Одеса) сьогодні святковий день. Виповнилося дев’ять років від Дня утворення Військової академії. І хоча, зважаючи на карантинні заходи, урочистості не проводили, але заплановане ще кілька місяців тому відкриття музею історії Військової академії до дня народження рідної alma-mater таки відбулося.

Чотири зали вмістили в себе понад дві тисячі музейних експонатів, що розповідають про історію створення і розвитку академії. Відвідувачі зможуть крізь призму історичних процесів суспільства і становлення Збройних Сил України, від стародавніх часів і донині, прослідкувати еволюцію воєнної освіти й науки на прикладі Військової академії (м. Одеса).

Академія є одним із провідних військових вишів, чия історія сягає ще 19 сторіччя. Її особовий склад гідно продовжує вікові традиції служіння Батьківщині, закладені ще в стінах Одеського піхотного училища з 1865 року, Одеського вищого артилерійського командного училища, Одеського вищого військового об’єднаного училища, Одеського вищого військового об’єднаного командно-інженерного училища протиповітряної оборони. За час існування вона подарувала відомих полководців, справжніх патріотів, видатних військових і громадських діячів. У стінах цього закладу підготовлено понад 500 генералів, близько 1000 вчених у галузях військової теорії і практики, більше 100 Героїв Радянського Союзу та інших держав, 8 випускників — удостоєні звання Героя України.

Більшість експонатів нового музею створювали власноруч працівники й військовослужбовці академії. Деякі речі з особистих колекцій теж чудово вписалися в інтер’єр музею.

Першу екскурсію для небагатьох гостей, присутніх на відкритті, провів завідувач музею Військової академії (м. Одеса), працівник ЗСУ Валерій Крячун. Відвідувачі, серед яких був командувач військ ОК «Південь» генерал- майор Ігор Палагнюк, із зацікавленістю ознайомилися з експозицією.

− Вірю, що скоро настане той час, коли музей доповнить експозиція, присвячена звільненню України від російських агресорів, − поділився враженнями від побаченого начальник військової академії (м. Одеса) генерал-майор Олег Гуляк.

Фото Денис Єщенко

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram