ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Через порушників карантину Президент може ввести надзвичайний стан – віцепрем’єр України

26 Березня 2020

Таку заяву зробив віцепрем’єр України, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає Obozrevatel.

«Це цілком можливо, але ухвалення рішення базуватиметься на швидкості поширення епідемії. Ми з вами говорили, що люди не виконують приписів, не виконують рекомендацій, сідають в автобуси й таким чином піддають себе та інших небезпеці. Якщо це протягом дня-двох не зміниться, доведеться, мабуть, допомагати», – висловився він.

За словами віцепрем’єра, він не здивується, якщо таке рішення ухвалять.

Нагадаємо: надзвичайний стан уже введено у низці європейських країн, як-от Італія, Іспанія, Чехія, Естонія, Румунія, Болгарія, Угорщина, Словаччина, а також у США. У цих країнах, зокрема, діють жорсткі заходи обмежень вільного пересування для громадян по вулицях. Як повідомляла АрміяInform, за порушення правил карантину в різних країнах передбачені великі штрафи або кримінальна відповідальність.

Що означає надзвичайний стан в Україні?

Надзвичайний стан – особливий правовий режим діяльності органів державної влади та управління, підприємств, установ та організацій, що вводиться в країні або окремих її районах для захисту від зовнішньої або внутрішньої загрози, підтримання громадського порядку.

За надзвичайного стану відбувається обмеження прав і свобод громадян, юридичних осіб, а також покладання на них додаткових обов’язків.

Так, режим надзвичайного стану передбачає жорсткіші заходи, ніж надзвичайна ситуація:

  • обмеження в’їзду та виїзду в області й міста;
  • перекриття аеропортів і деяких доріг;
  • введення комендантської години, до гарантування порядку та безпеки підключають армію й поліцію;
  • правоохоронці отримають можливість оглядати транспортні засоби, будівлі, вилучати речі;
  • евакуація населення з небезпечних місць у разі потреби;
  • можливе введення карток на продукти та предмети першої необхідності;
  • указом президента може бути введена цільова мобілізація, а держава зможе розпоряджатися майном підприємств, установ та організацій усіх форм власності.
  • зупиниться діяльність політичних партій;

Як повідомляла АрміяInform, з 25 березня Кабінет Міністрів через ситуацію з коронавірусом в Україні розширив режим надзвичайної ситуації на всю країну.

Стежте за нами в Instagram
Новини