ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Батько загиблого на Сході бійця подав позов до Європейського суду з прав людини – проти РФ

8 Березня 2020

Анатолій Корнієнко хоче довести, що Росія країна-агресор, і саме вона винна у смерті його сина на Донбасі. Три останні роки батько це доводив у Дніпровському районному суді і українська феміда стала на його бік. Про це повідомляє сайт 5 каналу.

“Мій син – Корнієнко Євген Анатолійович. Служив у 25 повітрянодесантній бригаді. І загинув під містом Вуглегірськ, Бахмутського району”, – розповідає чоловік.

Після смерті сина він 5 років воював у складі тієї ж військової бригади. Зараз Анатолію 63 роки.

Його син загинув під час боїв на Донбасі у серпні 2014 року. Євгенові було 22 роки.

Нині Анатолій Корнієнко має намір позиватися на Росію до Європейського суду з прав людини. Доказів провини Російської Федерації достатньо – переконані його адвокати.

“Щоб європейські країни все таки теж зрозуміли, що таки Росія почала війну. Рішення просто ухвалити, що Росія напала на Україну, що російська агресія і війна іде в Україні, оце і все, що я хочу”, – розповідає Анатолій Корнієнко.

За словами правозахисниці Марини Кіптіли: “Є висновок медичний про обставини загибелі, в якому зазначені від чого загинув син і також є документи, які підтверджують, що в цей час був обстріл, з якої сторони відбувався обстріл, тобто це все зафіксовано документально”.

Скільки українців позиваються до Європейського суду на Росію, як на країну-агресорку – точної статистики немає. Правозахисниця Юлія Полєхіна каже про десятки таких позовів від військових, цивільних та колишніх бранців.
“Документування порушень прав людини – це в першу чергу іде не розслідування , це саме фіксація вже існуючих порушень для історичної правди. Тобто ми маємо це знати, ми маємо це розповсюджувати, ми маємо про це говорити і не прощати. І люди, які в цьому винні – мають бути покарані”, – переконана правозахисниця.

За словами юристки, у майбутньому такі свідчення можуть бути підставою для сатисфакції в міжнародних судах проти Російської Федерації.

Стежте за нами в Instagram
Мітки:
Новини