ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Антивірусний фронт колишнього атовця Юрія Поліщука

25 Березня 2020
Антивірусний фронт колишнього атовця Юрія Поліщука

– У часи, коли поруч зі збройним протистоянням на Донбасі над Україною нависла нова загроза – COVID-19, суспільство має мобілізуватися й підтримувати тих, хто перебуває в зоні ризику – літніх людей, дітей та тих, що мають хронічні захворювання, – впевнений ветеран АТО, представник громадської організації «Допомога армії Рівне» та громадської ради при Мінохоронздоров’я, а нині керівник Центру дитячого здоров’я «БейбіДок» у Рівному Юрій Поліщук.

На війні він був санінструктором – простим солдатом, а пізніше лейтенантом медичної частини окремого розвідувального батальйону ОК «Захід». Про ті часи співрозмовник згадує неохоче, тож кореспондент АрміяInform знайшов товаришів, які знають чоловіка не один десяток років…

– Юрія Поліщука знаю ще з 1995-го, з часів спільного навчання в Тернопільському державному медуніверситеті, – говорить керівниця ГО «Рівне-Такмед» Тетяна Воронцова. – Доля не раз зводила нас із Юрієм – спільна робота з початком бойових дій: волонтерство, навчання тактичній медицині. Мене вже тоді, у 2015-му, вразила його свідома позиція – підписати контракт із ЗСУ й піти захищати Україну. Не ховався, хоча мав купу зв’язків, високооплачувану роботу, службове авто, родину.

З розповідей знаю, що Юрій ще під час мобілізації виношував ідею створити приватний медичний заклад у Рівному. І організаторський досвід, здобутий на Сході, згодився в цивільному житті. І от у грудні 2017-го двері відвідувачам відкрила перша дитяча клініка «БейбіДок».

Із дружиною Ольгою вони продумували кожну деталь – від планування приміщення, кольору стін, обладнання, лікарсько-сестринського складу до принципів роботи, вимог до працівників і стандартів лікування. Подружжя створило такий Центр дитячого здоров’я, де можна не тільки без черг потрапити на прийом до безлічі спеціалістів високого рівня, а й зануритись в атмосферу затишної доброзичливості. Їхній принцип: ДІТИ – головні клієнти!

– Особливо Юрій ставиться до нововведень. Він перший, хто організував навчання для більшості своїх працівників на курсі Базової підтримки життя від Європейської ради реанімації, розмістив автоматичний АЗД, епіпени (автоінжектор епінефрину, який використовують за анафілактичного шоку) у себе в клініці, започаткував навчання з основ здоров’я для діток, – продовжує Тетяна. – І тому, коли дізналася, що з початком пандемії COVID-19, дитяча клініка «БейбіДок» передала все своє дихальне обладнання для одного комунального медичного закладу, не здивувалась. Позиція Юрія – завжди підставити плече, допомогти ближньому, не залишити в біді. Радію, що в нас у Рівному є такі справжні герої сьогодення.

За словами Юрія Поліщука, зважаючи на серйозність ситуації, Центр передав наявне дихальне обладнання в тимчасове користування Рівненській обласній дитячій лікарні як одному з комунальних лікувально-профілактичних закладів області, визначеному опорним в подоланні коронавірусної інфекції.

– Також готові на першу вимогу надати в розпорядження лікувальних комунальних закладів міста наявний санітарний транспорт. А з метою упередження погіршення епідситуації стосовно вакциноконтрольованих захворювань наш заклад продовжує здійснювати планову імунопрофілактику дітей (наказ МОЗ України від 11 жовтня 2019 року № 2070). Для цього визначено один день на тиждень, коли в клініці проводять виключно вакцинації й не приймають хворих дітей, – зазначив керівник Центру дитячого здоров’я.

Фото Центру дитячого здоров’я «БейбіДок»

10

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Life story