ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Американська реактивна гармата SLRC стрілятиме майже на дві тисячі кілометрів

2 Березня 2020
Американська реактивна гармата SLRC стрілятиме майже на дві тисячі кілометрів

У мережі з’явилося перше зображення перспективного комплексу Strategic Long Range Cannon (SLRC). За інформацією АрміяInform, передбачається, що ця надпотужна гармата зможе стріляти реактивними снарядами на понад 1800 кілометрів.

Зображення артилерійського комплексу SLRC показали на презентаційному плакаті Дослідницької лабораторії Армії США, продемонстрованому на конференції US-UK Modernization Demonstration Event.

Якщо дані відповідають дійсності, то для нового комплексу частково застосували рішення, яке використовувалося в американській 280-міліметровій гарматі М65. Йдеться про буксовану гармату ядерної артилерії США, відому як «Атомна Енні» (який тип снарядів буде використовувати SLRC — не повідомляється). Комплекс міг стріляти приблизно на 30 кілометрів, його загальна маса в похідному положенні становила 78 тонн. Усього з 1951-го до 1953 року виготовили 20 гармат цього типу.

На фото: гармата M65, 1950 рік

За словами експертів, Strategic Long Range Cannon буде використовувати активно-реактивний снаряд, оснащений, цілком ймовірно, двоступінчастим реактивним двигуном. Розрахунок установки SLRC має становити вісім осіб. До складу батареї, як зазначається, увійдуть чотири батареї. Раніше стало відомо, що один постріл обійдеться платникам податків США не більше ніж у 400-500 тисяч доларів.

Нагадаємо, початкову швидкість активно-реактивним снарядам надають гази, які утворюються від згоряння метального заряду. На траєкторії включається реактивний двигун, який повідомляє додаткову швидкість.

Про перспективи самого Strategic Long Range Cannon поки що складно говорити. Торік стало відомо, що фінансування програми  розпочнуть із 2020 фінансового року, а прототип побудують у 2023-му. Подальша доля проєкту прямо пов’язана з випробуваннями прототипу комплексу.

Як нагадує «Укрінформ», останнім часом США відмовилися від двох дорогих військових програм. Нещодавно повідомили про згортання розробки рухомого комплексу з балістичною ракетою середньої дальності Mobile Intermediate Range Missile (MIRM).

А до цього ВПС США заявили про закриття проєкту перспективної гіперзвукової зброї повітряного базування Hypersonic Conventional Strike Weapon через брак коштів. Тим часом військово-повітряні сили залишили інший проєкт гіперзвукового зброї — AGM-183A ARRW.

На фото: зображення SLRC на презентації під час американсько-британської виставки

Стежте за нами в Instagram
Новини світу та України