ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

25 років тому флагман національного флоту розпочав свій перший похід в Індійський океан

3 Березня 2020
25 років тому флагман національного флоту розпочав свій перший похід в Індійський океан

3 березня 1995 року фрегат «Гетьман Сагайдачний» розпочав перший у новітній історії ВМС ЗС України похід в Індійський океан. Тоді він успішно здійснив плавання в непростих навігаційних умовах, пов’язаних із проходом вузини та інтенсивним судноплавством.

Під час походу українські військові моряки пройшли Суецький канал і здійснили захід в столицю Об’єднаних Арабських Еміратів Абу-Дабі. Саме там проходила виставка озброєння Idex-95, на якій свій перший крок до світового ринку торгівлі зброєю та військовою технікою зробила й Україна.

Також під час переходу у Червоному морі екіпаж корабля успішно виконав курсове завдання К-1, яке, як кажуть, є путівкою до виконання всіх завдань у морі.

Нагадаємо, що фрегат «Гетьман Сагайдачний» був закладений на керченському суднобудівному заводі «Залив» незадовго до розпаду СРСР та призначався для морських частин Прикордонних військ КДБ. За радянською кваліфікацією це був прикордонний сторожовий корабель. Його особливість — вертолітний майданчик та ангар. Увійшовши в 1993 році до складу Військово-Морських сил України, корабель став флагманом флоту.

Першим далеким походом флагмана у 1994 році стала подорож до французького міста Руан на святкування 50-річчя висадки союзних військ у Нормандії «Армада свободи». Там він став одним з найпопулярніших кораблів, його відвідали понад 10 тисяч гостей. Після завершення свята «Армада свободи» на зворотному шляху до берегів Батьківщини «Гетьман Сагайдачний» провів успішні навчання з французьким вертольотоносцем «Жанна Д’арк».

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Публікації