ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Здійснено успішний пуск американсько-української ракети-носія середнього класу «Антарес»

17 Лютого 2020
Здійснено успішний пуск американсько-української ракети-носія середнього класу «Антарес»

Із Центру космічних польотів на острові Уоллопс (штат Вірджинія, США) здійснено успішний пуск американсько-української ракети-носія середнього класу «Антарес». Вона вивела на орбіту, близьку до орбіти Міжнародної космічної станції, 13-й автоматичний вантажний корабель Cygnus, який має доставити на МКС корисний вантаж масою 3750 кг на замовлення NASA.

Як повідомили у  Конструкторському бюро «Південне», ракета-носій складається з двох ступенів та космічного вантажного корабля Cygnus. Основну конструкцію першого ступеня «Антарес» розробило КБ «Південне», а виготовило ВО «Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова» у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «ЧЕЗАРА», «РАПІД» (Чернігів) тощо.

Підготовку «Антарес» до пуску, її випробування та сам пуск виконано за участю спеціалістів КБ «Південне», ВО ПМЗ і НВО «Хартрон-АРКОС». Згідно з контрактом технічну підтримку пуску, приймання та оброблення телеметричної інформації в режимі реального часу здійснювали з території КБ «Південне». Українські спеціалісти в повному обсязі забезпечили виконання всіх операцій в своєму секторі відповідальності.

13-й космічний буксир Cygnus був названий на честь Роберта Генрі Лоуренса-молодшого – першого афроамериканського астронавта, якого у 1967 році обрали для участі в програмі пілотованої орбітальної лабораторії ВПС США. Cygnus-13 – черговий корабель, який запустила американська корпорація Northrop Grumman за контрактом із NASA в рамках другого етапу постачання МКС, який передбачає ще, як мінімум, чотири місії.

За даними NASA, нинішня місія має три основні завдання. На Міжнародну космічну станцію буде доставлено мобільну лабораторію SpaceLab для вирощування тканин і клітин – швидкодіючу високопродуктивну платформу для проведення складних біологічних експериментів в умовах космосу. Такі експерименти відіграють важливу роль для визначення впливу мікрогравітації на фізіологію людини. На МКС буде доправлено і космічну теплицю Plant Habitat-02, у якій вирощуватимуть редьку як експериментальну рослину. Вирощування продовольчих культур у космосі – необхідна умова для майбутніх польотів на Місяць і Марс.

Також під час місії заплановано дослідження The Spacecraft Fire Experiment-IV (Saffire-IV): після того як Cygnus залишить МКС, буде проведено ряд експериментів з вивчення впливу високих температур на різні матеріали в умовах космосу. Такі експерименти допомагають у розробленні вогнестійких матеріалів та плануванні протипожежних заходів.

Cygnus проведе в космосі приблизно п’ять тижнів. Після відстикування від МКС на космічному апараті буде увімкнено рушійну установку, корабель відійде від станції на безпечну відстань, а після формування орбіти сходження увійде в щільні шари атмосфери та зруйнується над Тихим океаном.

Проєкт «Антарес» – вдалий приклад кооперації підприємств космічної галузі України в міжнародних космічних проєктах та успішної діяльності на світовому ринку.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини світу та України