ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

За наругу над військовим – до двох років в’язниці

29 Лютого 2020
За наругу над військовим – до двох років в’язниці

У Комітеті Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності пропонують посилити відповідальність за наругу над військовослужбовцями та військовою формою. За такі дії пропонується карати штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі строком до двох років.

У Парламенті зареєстровано проєкт закону про внесення змін до статті 338 Кримінального кодексу України (№3102), яким народні депутати пропонують посилити відповідальність за публічну наругу над військовослужбовцями Збройних Сил України, військовою формою одягу або знаками розрізнення військовослужбовців.

Так, законопроєктом №3102 статтю 338 «Наруга над державними символами» ККУ пропонується доповнити словами та «військовослужбовцями і військовою формою їх одягу».

У статті пропонується встановити, що публічна наруга над військовослужбовцями ЗСУ, військовою формою одягу або знаками розрізнення військовослужбовців – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 60 до 240 годин.

Якщо такі дії були вчинені в особливий період, то це каратиметься арештом на строк до 6 місяців або позбавленням волі на строк до 2 років, або штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що «сьогодні знову лунають образи в бік військовослужбовців. Це неприйнятно. Ніхто не має права ображати людей, які захищають нас, нашу землю, нашу державу – військовослужбовців Збройних Сил України», – йдеться у тексті.

Передбачається, що законопроєкт, у разі його ухвалення, слугуватиме превентивним засобом у недопущенні таких дій та встановить адекватну відповідальність за їх вчинення.

66
7
Читайте нас в Telegram
Новини