Інформаційне агентство Міністерства оборони України
UA

Як вирішити житлове питання одразу всіх ветеранів АТО/ООС?

5 Лютого 2020
Як вирішити житлове питання одразу всіх ветеранів АТО/ООС?

Відповідь – побудувати для них містечко. Мова йде не про спорудження окремого будинку чи району у вже існуючому населеному пункті, а саме про створення абсолютно нового містечка з усією інфраструктурою поруч із Одесою. З такою пропозицією звернувся до Одеської облдержадміністрації журналіст і громадський діяч Григорій Козьма. Він пропонує створити подібний соціально орієнтований об’єкт у рамках Стратегії розвитку області на 2017‒2027 роки.

Концепція містечка ветеранів

Автор упевнений: реалізація проєкту призведе до зростання бойового духу серед учасників бойових дій та послужить прикладом для інших областей.

‒ Упродовж останніх 5 років Україна зазнає територіальних і людських втрат. Ветерани, учасники бойових дій користуються захистом держави на рівні законів, але більшість установлених соціальних гарантій не можна забезпечити й втілити у реаліях сьогодення. Швидше за все, їх не реалізують у наступні 50 років, якщо держава не візьме це питання під свій контроль і як пілотний проєкт не запустить вирішення цієї проблеми в окремо взятій області як приклад іншим регіонам. Також варто нагадати, що реальна реабілітація учасників АТО обмежується окремими проєктами, зокрема, за підтримки міжнародних донорів. Масштабний підхід до окресленої проблематики передбачає концепція, яку я розробив, ‒ зазначає Григорій Козьма.

Також, за його словами, в новому населеному пункті слід збудувати реабілітаційний центр, де надаватимуть кваліфіковану допомогу ветеранам АТО/ООС зі всієї України.

До будівництва містечка ветеранів Григорій пропонує залучити кошти держави, обласного та місцевих бюджетів, донорів і меценатів. Дуже важливий аспект проєкту ‒ участь у ньому іноземних партнерів України, які змогли б побудувати там характерні для своїх країн квартали – канадський, польський, американський тощо. В новому населеному пункті слід звести мінімум 1000 приватних будинків із перспективою росту обсягу будівництва. Ключі від осель вручатимуть лише учасникам АТО та їхнім родинам.

Який проєкт важливіший: від грального бізнесу чи соціальний?

‒ Окремий населений пункт не повинен мати жодних асоціацій з «гетто» чи ізоляцією певної аудиторії. Будівництво містечка для ветеранів якраз спрямовано на масштаб інтеграції та створення бази для реабілітації учасників АТО. Це має стати показовим рішенням проблеми в обхід бюрократії і корупційних ризиків, які дозволяють місцевим органам влади саботувати вимоги закону та соціальних гарантій учасників АТО, ‒ підкреслює у своїй Концепції Григорій Козьма.

Загалом автором розробив кілька концепцій зі стратегічного розвитку регіону і громад. Однак проєкт будівництва житла для наших захисників викликав справжній резонанс серед ветеранського спільноти, та й не тільки. Звісно, крім прихильників Концепції, є й ті, хто навідріз відмовляється вірити в майбутнє містечко ветеранів. Мовляв, що це утопія і чергове «відмивання коштів товстосумами». Але чи можна критикувати ініціативу, спрямовану на вирішення проблем практично всіх ветеранів АТО регіону, і в той же час цілком серйозно розглядати можливість створення нового населеного пункту на території Одеської області в сфері ігрового бізнесу?

24
1

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини, Соціальний захист