ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як поставити заслін розповсюдженню коронавірусу в Україні, обговорювали медики у військовому госпіталі

4 Лютого 2020
Як поставити заслін розповсюдженню коронавірусу в Україні, обговорювали медики у військовому госпіталі

На базі Національного військово-медичного клінічного центру «ГВКГ» відбулась міжвідомча нарада щодо вироблення спільного порядку дій медичних служб сил безпеки та оборони України, органів виконавчої влади для протидії занесенню та розповсюдженню коронавірусу інфекції 2019-nCoV.

У нараді взяли участь представники Офісу Президента України, Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, Національної академії медичних наук, силових відомств.

– Наша представницька міжвідомча нарада покликана визначити і шляхи запобіганню появи коронавірусу в Україні, і методи та стратегію боротьби з небезпечною хворобою, – зазначив у вступному слові начальник Головного військово-медичного управління генерал-майор медичної служби Ігор Хоменко. – Специфіка військової служби така, що підрозділи діють колективно і відповідно уникнути великого скупчення людей просто неможливо. Тому ми зацікавлені в обговоренні такого важливого питання на дискусійному майданчику головного лікувального закладу оборонного відомства.

Тон дискусійному спілкуванню задала своїм презентаційним виступом директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського доктор медичних наук, професор Вікторія Задорожна. Вікторія Іванівна, зокрема, зазначила, що станом на 3 лютого загальна кількість  захворювання на коронавірус у світі становить 20 тисяч 639 випадків, летальних – 427.

Зупинившись на клінічних проявах, професор Задорожна повідомила, яких протиепідемічних заходів вживає Кабінет Міністрів України та Міністерство охорони здоров’я та найближчі плани створеного урядового оперативного штабу.

В обговоренні стратегії і тактики попереджувальних  протиепідемічних заходів взяли активну участь всі учасники міжвідомчої наради.

Уповноважена Президента України з питань волонтерської діяльності Наталія Пушкарьова, відзначаючи актуальність і своєчасність порушених під час обговорення питань, наголосила, що проведення такого заходу в стінах провідного лікувального закладу Міністерства оборони за участю представницького колективу лікарів-інфекціоністів та епідеміологічної служби Збройних Сил має особливу цінність. Адже, на думку Наталії Антонівни, військові медики, як ніхто інший, знаються на оперативних медичних заходах широкого масштабу і завжди готові поділитися досвідом з цивільними колегами.

Рекомендації, вироблені учасниками наради, будуть взяті за основу настанов щодо лікування, діагностики, профілактики нової інфекції, нормативної документації, проведення відповідних тренінгів.

 

Кореспондент АрміяInform
Стежте за нами в Instagram
Публікації