ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Як підтримати бойовий дух бійців тероборони

5 Лютого 2020
Як підтримати бойовий дух бійців тероборони

Посилення держкордону, охорона важливих об’єктів, згуртування патріотів, співпраця із регіональними структурами силових відомств – основні питання, що розглядатимуть під час триденних організаційно-методичних зборів із командним складом окремих бригад та батальйонів територіальної оборони, а також посадовцями обласних військкоматів із п’яти областей, що входять до сфери відповідальності оперативного командування «Схід».

Подібний захід проводять раз на рік і цього разу місцем зібрання стала база Харківського обласного військкомату. Тому напрацювання командування тамтешньої окремої бригади тероборони активно вивчатимуть і обговорюватимуть колеги.

‒ Дві наші області – Луганська та Донецька – нині в полум’ї війни, ‒ звернувся до учасників зборів заступник командувача військ ОК «Схід» із територіальної оборони полковник Сергій Брусов. ‒ Інші регіони розташовані біля чи неподалік держкордону. Тож небезпека для нас – не порожні слова. Тільки справжні патріоти, якими є всі бійці тероборони, зможуть вистояти перед натиском ворога. Тому вишкіл і покращення матеріальної бази повинні бути на першому плані. Зрозумійте це та зосередьтеся на обміні досвідом, що в бою дорожчий за золото.

Чимало запитань викликав виступ командира окремої бригади тероборони, розташованої на Харківщині, підполковника Ігоря Кіфоренка.

‒ Основу наших батальйонів із моменту формування з’єднання становлять волонтери й місцеві патріоти. Більшість мають непоганий заробіток, досягли вершин бізнесу тощо. Проте вони не шкодують власного часу, щоб у вихідні займатися військовою справою. Із проведенням стрільб допомагають командири бойових частин, а із транспортом – місцева влада. Та головним надбанням вважаю те, що останнім часом до нас прийшло багато молоді, ‒ поділився успіхами комбриг.

Він додав, що акцент під час суботніх занять ставиться на вогневій підготовці, загальновійськовій тактиці, бойовій медицині, РХБ-захисті. При цьому до навчання хлопців та дівчат залучають ветеранів АТО, цивільних лікарів і навіть інструкторів страйкбольних клубів, які чимало знають про дії у складі тактичних груп.

‒ Не обов’язково брати до рук бойові набої, їхати на полігон. Можна і в електронному тирі добре відпрацювати навчальні завдання. До того ж це дуже цікаво і приваблює молодь. Із власного досвіду скажу: тільки в динаміці бойової роботи можна підтримувати на висоті бойовий дух бійців тероборони. Тривалі ж перерви в заняттях негативно впливають на боєготовність, ‒ розповів підполковник Ігор Кіфоренко.

Одне з практичних занять проведено в розташуванні Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Там учасники зборів ознайомилися з новітніми методами підготовки молодих воїнів і порядком проведення польових занять з різних предметів бойової підготовки. Також гості вишу оглянути зразки озброєння та бронетехніки.

‒ Побудова первинної військово-професійної підготови з першокурсниками може дозволити, як кажуть, із нуля вишколити воїна. Беріть на озброєння це й доповнюйте своїми особливостями, ‒ зауважив начальник військового інституту полковник Олександр Серпухов.

Удосконалення професійних знань продовжилося у Харківському облвійськкоматі, де армійці обговорили досвід колег із країн-членів НАТО. Офіцери також відпрацювали методику проведення групових занять з військовослужбовцями оперативного резерву підрозділів тероборони.

Заняття у межах зборів відбудуться і на загальновійськовому полігоні 92-ї окремої механізованої бригади й у розташуванні одного з підрозділів тероборони.

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook
Мітки:
Вишкіл, Новини