ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Впроваджується нова військова кадрова політика і система управління військовою кар’єрою

26 Лютого 2020
Впроваджується нова військова кадрова політика і система управління військовою кар’єрою

У Києві в Центральному будинку офіцерів ЗСУ відбулися публічні консультації з обговорення Концепції державної політики з досягнення Цілі 15.4 «Військовослужбовець має можливості професійного зростання та особливості соціального захисту» Програми діяльності Кабміну. Головувала на заході заступник Міністра оборони України Аліна Фролова. До публічних консультацій залучили представників профільних департаментів та управлінь Міноборони та Генерального штабу ЗС України, науково-дослідних установ, Офісу реформ МО України, Ради волонтерів та громадських організацій.

– Програма діяльності Кабінету міністрів України, схвалена Верховною Радою 4 жовтня 2019 року, визначила чіткі цілі, основні орієнтири та напрями роботи урядової команди, спрямовані на вирішення конкретних проблем громадян і створення умов для забезпечення позитивних зрушень у повсякденному житті наших громадян. Проведення публічних консультацій в рамках системного діалогу Міністерства оборони України з громадськістю має створити умови для якісного формування Цілі 15.4 «Військовослужбовець має можливості професійного зростання та особливості соціального захисту» Програми діяльності Уряду, – зазначила заступник Міністра оборони України Аліна Фролова.

Ціль 15.4 «Військовослужбовець має можливості професійного зростання та особливості соціального захисту» Програми діяльності Уряду поділена на вісім підцілей: «Запровадження інтегрованої військової кадрової політики, що у комплексі визначає керівні принципи управління персоналом, кар’єрного зростання, освіти та професійної підготовки і соціального захисту», «Забезпечення пріоритету діяльності органів військового управління щодо збереження життя, здоров’я та гідності військовослужбовців», «Розробка та впровадження комунікаційної стратегії щодо популяризації військової служби та стратегії внутрішніх комунікацій ЗС України», «Формування професійного сержантського і старшинського складу ЗС України», «Впровадження нової системи управління військовою кар’єрою», «Розвиток системи військової освіти та підготовки офіцерського складу з метою набуття здобувачами нових освітніх та професійних компетентностей, операційної сумісності на основі стандартів, прийнятих у збройних силах держав-членів НАТО», «Запровадження цифрової трансформації адміністративних процесів та послуг в органах військового управління» та «Запровадження нових дієвих механізмів забезпечення житлом й іншими складовими соціального пакета військовослужбовців як мотиваційних чинників для заохочення проходження служби у ЗСУ та інших складових сил оборони».

Показниками ефективності Цілі 15.4 мають стати: високий рівень мотивації особового складу сил оборони до проходження військової служби, створення належних умови для професійного і кар’єрного зростання військових та конкурентоспроможність професії військовослужбовця на ринку праці.

За виконання кожної з восьми підцілей відповідатимуть профільні департаменти й управління МО та Генштабу ЗСУ. Також визначені конкретні терміни для досягнення підцілей. У процесі публічних консультацій щодо кожної з них виникали жваві дискусії, під час яких обговорювали пропозиції до змін, що призведуть до вищої ефективності роботи. Усі пропозиції опрацюють, узагальнять і нададуть профільним департаментам та управлінням для подальшого використання в роботі.

Отже, виконання Цілі 15.4 Програми діяльності Уряду має сприяти максимальній професіоналізації особового складу Збройних Сил. Буде впроваджена нова військово-кадрова політика і система управління військовою кар’єрою. Також запроваджуватимуть євроатлантичні принципи та підходи до оцінки службової діяльності професійних військових. Зокрема, йдеться про нові дієві механізми забезпечення житлом та іншими складовими соціального пакета як мотиваційних чинників для заохочення проходження військової служби. Окрема увага буде приділена профпідготовці, реформі сержантсько-старшинського складу й переходу військової освіти на програми, сумісні з програмами освітніх закладів країн-партнерів.

– В основу ухвалення управлінських рішень з питань оборони покладено людиноцентричний принцип. Збереження життя, здоров’я й гідності військовослужбовців є пріоритетом діяльності органів військового управління, – наголосила заступник Міністра оборони України Аліна Фролова.

Фото Дмитра Юрченка

14
5

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас в Telegram
Новини