ТЕМИ
#СОЦЗАХИСТ #СПОРТ #РАШАБУМ #ЛАЙФХАКИ #ООС #КОРУПЦІЯ #ІНФОГРАФІКА

Військовослужбовці Національної академії взяли участь у врочистому відкритті меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви»

Прочитаєте за: 2 хв. 26 Лютого 2020, 20:12

Сьогодні біля села Вовчухи Городоцького району, що на Львівщині, відбулось урочисте відкриття й освячення меморіалу «Героям Вовчухівської офензиви». Участь у заході взяли представники влади і самоврядування Львівщини, громадських організацій та духовенства. Вони вшанували пам’ять військовиків Української Галицької Армії й поклали квіти до меморіального комплексу.

– Понад 100 років тому написано героїчну, переможну сторінку нашої історії, що лягла в основу фундаменту незалежної України. Як і тоді, нині ми боронимо рідну землю від загарбників, тисячі наших воїнів стоять на сторожі цілісності нашої держави та захищають її від ворога. Ми глибоко вдячні їм за жертовність, як і воякам української галицької армії, адже вони заради незалежної, вільної і європейської України віддали найцінніше – життя. Цей пам’ятник – символ героїзму й жертовності. Тож наш обов’язок – будувати вільну, самостійну Україну, про яку вони мріяли і за яку боролися. Слава Україні та Слава Героям!» – наголосив під час урочистостей голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

Також присутні виконали Державний Гімн України. А згодом військовий оркестр Національної академії виконав «Марш нової армії».

Пам’ятник символізує кільце облоги міста Львова, а також вояків Галицької Армії, які йдуть у наступ.

Довідково: Вовчухівська офензива – наступальна операція Галицької Армії з 17 лютого по 18 березня 1919 року в період польсько-української війни 1918–1919 років Під час Вовчухівської офензиви воїни Галицької Армії перерізали залізничне сполучення між Львовом та Перемишлем у районі Вовчух, повністю оточили та взяли в облогу Львів.

Пам’ятний знак Героям Вовчухівської  офензиви звели в межах програми «Охорона і збереження культурної спадщини Львівської області на 2018–2020 роки».

 

 

Кореспондент АрміяInform
Читайте нас у Facebook